ARMUTALAN

Doğallığını koruyan bir tatil cenneti ARMUTALAN

Armutalan, çam ormanları ile kaplı dağların eteğinde sakin ve huzurlu bir cennet… Marmaris’in hemen yanıbaşında, Marmaris’le bütünleşmiş bir turizm beldesi. Ege’nin Akdeniz’le buluştuğu Marmaris Körfezi’nde Marmaris ve İçmeler kıyı şeridi arasında kısa ancak güzel bir kumsala, masmavi denize sahip. Kıyıdan arka kısımlara, dağların eteğine doğru genişleyerek uzanan yerleşim alanıyla Marmaris’in en büyük beldesi Armutalan…

Birçok konaklama tesisini, restoranı, oyun ve spor alanlarını ve eğlence yerlerini barındıran modern yapılaşmasının yanında doğal güzelliklerini korumayı başaran bir turizm cenneti Armutalan…

Armutalan, tatilcilere her bütçeye uygun konaklama olanakları sunuyor. Buradaki çok sayıda yıldızlı otel, apart otel, restoran ve bar tatiliniz için farklı seçenekler oluşturuyor. Türk kebaplarının tadına varmak istiyorsanız, Armutalan’da Marmaris’in en kaliteli “Ocakbaşı” olarak tanımlanan restoranları bulunuyor. Körfeze hâkim tepelerde bulunan restoranlar ise lezzetin yanında görülmesi gereken bir manzara sunuyor.

Tatilinizde hem sakin bir ortam, hem tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Armutalan, şehir hayatı ve gürültüsünden bıkmış, sakin bir tatil yapmak isteyenler için uygun olan sayılı tatil beldelerinden birisidir. Armutalan’da son yıllarda hızla gelişen modern yapıların yanında, kırsal yaşantısını halen sürdüren geniş bahçeli köy evleri de bulunuyor. Yerli halkın bir bölümü gelirini arıcılıktan sağlıyor.

Birçok yerli ve yabancının buranın huzur, güven ve sakinliğinden dolayı sürekli yaşam için Armutalan’ı seçtiğinden dolayı Türkiye’nin nüfusu en yüksek beldelerinden birisi. Doğa âşıkları için çok uygun olan bölge, uzun yürüyüşler yapmak, bisiklete binmek için düzenlenmiş alanlara da sahip. Çevre ormanlarının içlerine keşif ve yürüyüşler yapılabilir. Kaya tırmanışı meraklıları için de uygun kayalık alanları var.

Doğal dokusunu kaybetmemiş ve altyapısı tamamlanmış olan Armutalan modern tesislerinin yanında, her bütçeye uygun konaklama imkânlarıyla da tatilinizi geçirmek için uygun bir tatil beldesi.

Armutalan, çocuk parkı ve oyun sahaları, açık hava spor alanları, temiz içilebilir suyu ve tamamlanmış altyapısı ile çağdaş bir belde konumunda.

Çam dokulu dağların eteğindeki Armutalan, ilçe merkezi Marmaris’e çok yakın. Gece ve gündüz sık aralıklarla hizmet veren toplu taşıma araçlarıyla 10-15 dakika içinde rahatlıkla varıyorsunuz.