Koordinasyon Kurulu

Geri

Marmaris Turizm Koordinasyon Kurulu

MARTAB'ın bölgemizde birlik ve beraberliğin sağlanarak önemli projelere imza atılmasına yönelik ilk adımı "Marmaris Turizm Koordinasyon Kurulu" oldu. Yasayla oluşturulan tüzükte yer almayan, ancak MARTAB yönetiminin birlikte hareket etmek istediği Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler Odası, İlçe Kültür ve Turizm Danışma Müdürlüğü, Türsab ve Getob'un bir araya gelmesiyle bölgemizin geleceği için önem taşıyan bir adım atıldı. MARTAB koordinasyonunda bir araya gelen kurul üyeleri yalnızca ilçemiz değil, bölgemiz için de önem taşıyan konuları görüşmeye başladı.

Kurul üyeleri bir yandan turizm sektörünün sorunlarına çözüm yollarını araştırırken, bir yandan da Marmaris ve çevresinde "sürdürülebilir turizm, turizm çeşitliliği ve kalitesi" gibi başlıklar altında çalışma programları geliştiriyor.

Tanıtım çalışmaları kapsamında 2009-2010 yılları turizm fuarları takvimini de gündeme alan Koordinasyon Kurulu, farklı sektör temsilcilerinin farklı tanıtım yolları kullanması yerine birlikte hareket ederek ortak ve etkili bir tanıtım gücü oluşturmayı hedefliyor.