Marmaris – Köyceğiz – Datça İstanbul’da

22 – 25 Ocak 2015 tarihleri arasında bu yıl 19.’su gerçekleşen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) 70 ülkenin üzerinde ve 4 bin 500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla rekor bir rakamla kapılarını açtı.

Muğla bölgesinin önemli destinasyonları arasında yer alan Marmaris, Köyceğiz ve Datça’nın tanıtımlarını üstlenen MARTAB,  Hollanda ve Finlandiya fuarından sonra ilk kez iç pazara yönelik turizm fuarı olan EMİTT fuar’ında da aynı çatı altında bu bölgelerin tanıtımını yaptı.  MARTAB standına ilk gün yoğun olarak stand da yer alan otelcilerin acente yetkilileri ve tur operatörleriyle görüşmeleri damga vurdu.

Fuarın ikinci günü düzenlenen kokteyle otel ve acente  işletmeleri yetkililerinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ali İNAN, Datça Belediye Başkanı Şener TOKCAN, Marmaris Belediyesi ve MARTAB meclis üyesi Acar ÜNLÜ, Datça Belediyesi ve MARTAB meclis üyesi Bülent SANCAKTAR, DİTAB (Didim Turizm Birliği) Başkanı Sevinç KARATAŞ, TÜRSAB Marmaris BYK. İsmail ÖZBOZDAĞ ve GETOB Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU katıldı.

Datça Belediye Başkanı Şener TOKCAN ve Marmaris Belediyesi ve MARTAB meclis üyesi Acar ÜNLÜ işletmeciler ve diğer katılımcılar ile iç pazar hakkında bilgi alışverişinde bulundular ve sezona yönelik görüşmeler yaptılar. İç pazarın önemli tur operatörleri ile yapılan görüşmelerde önümüzdeki yıllarda daha da artış olacağına dikkat çektiler. Bölgemizde iç pazarda ziyaretçi sayısının arttırılması amacıyla MARTAB, TÜRSAB, GETOB ve yerli tur operatörleri ile birlikte ortak projeler gerçekleştirilmesi gündeme geldi. Marmaris-Köyceğiz-Datça’nın aynı çatı altında daha verimli çalışmalar yaptığı gözlemlendi. Önümüzdeki günlerde MARTAB’ın 3 bölgeyi de kapsayacak yeni projeleri açıklayacağı belirtildi.

MARTAB’ın Köyceğiz ve Datça için İngilizce ve Türkçe olmak üzere 2 dilde hazırladığı broşürler, 2 ilçe için hazırlanmış özel tanıtım filmleri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.  Ayrıca MARTAB’ın yeni projesi olan “Marmaris Bisiklet Rotaları” projesi hakkında gelen ziyaretçilere detaylı bilgi verildi ve projenin tanıtım filmi ziyaretçiler tarafında hayranlıkla izlendi. MARTAB görevlileri tarafından standı ziyaret edenlere bölgeler hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. 

Galeri