Ülkenin En Prestjli Turizm Fuar'ında Bölgemizi MARTAB Tanıtacak

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı 10 Aralık’ta kapılarını ziyaretçilere açıyor. 20 bine yakın kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda bölgemiz, Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) tarafından tanıtılacak.

Turizm profesyonellerinin buluşma noktası

İZFAŞ, Hannover Messe İnternational ve TÜRSAB`ın birlikte gerçekleştirdiği ve Türkiye`nin tek “incoming fuarı” olan Travel Turkey İzmir’e bu yıl 15 ülke, 50 ilden 360 firma katılacak. Her yıl artan yabancı katılımcı ve satın almacıları ile Türk turizmciler için daha fazla iş fırsatı yaratan fuar ve konferansın, Avrasya Bölgesi ağırlıklı olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen satın almacılarla Türk turizm sektörü arasında verimli bir iletişim köprüsü olması hedefleniyor. Uluslararası İzmir Fuar Alanı`nın tüm hollerinde birden gerçekleşecek olan fuarda, 2010 sezonuna ilişkin bağlantılar kurulacak.

 

Marmaris ve çevresi Martab tarafından tanıtılacak

Geçtiğimiz Ekim ve Kasım aylarında ilk olarak Rodos’ta düzenlenen Türk Malları İhraç Fuarı daha sonra ise İngiltere’de düzenlenen World Travel Market’e katılan Martab bu seferde Marmaris ve çevresini İzmir’de tanıtacak. Kiralanan 80 metrekarelik alanda kurulu stantta Martab bünyesinde yer alan 8 belediye ve 15 köy’ün kültürel, tarihi, doğal ve turistik değerleri en iyi şekilde tanıtılmaya çalışılacak. Stantta görev alan 8 personel etkili bir tanıtım için bölge hakkında bilgilerin yer aldığı çok sayıda rehber, broşür ve afiş dağıtacak.

Fuar ortakları Denizli ve Saraybosna

Bu yılki fuara Türkiye`den Denizli, Bosna Hersek Cumhuriyeti`nden Saraybosna fuar ortağı statüsüyle katılacak. Geçen yılki organizasyonda 250 özel davetliyi ağırlayan fuar, bu yıl da aynı uygulamayı devam ettirecek.Fuarın önceki yılki ortakları KKTC ve Trabzon olmuş, organizasyona 324 firma katılmış ve 12 bin 534 kişi ziyaret etmişti. Fuar 13 Aralık Pazar günü son bulacak.

Fuarı ziyaret etmek isteyenler için ücretsiz servis

İzmir Fuar alanında gerçekleştirilecek fuarı ziyaret etmek isteyenler için 12 Aralık Cumartesi sabahı, saat 08.30’da Ticaret Odası ve Marmaris Belediyesi önünden araç hareket edecek. Gün boyu fuarı gezme fırsatı yakalayacak ziyaretçiler akşam geri dönecek.

Galeri