Travel Turkey'e MARTAB Damgası

Geçtiğimiz Ekim ve Kasım aylarında ilk olarak Rodos’ta düzenlenen Türk Malları İhraç Fuarı daha sonra ise İngiltere’de düzenlenen World Travel Market’e katılan Martab bu seferde Marmaris ve çevresini İzmir’de tanıttı. Kiralanan 80 metrekarelik alanda kurulu stantta Martab bünyesinde yer alan 8 belediye ve 15 köyün kültürel, tarihi, doğal ve turistik değerleri en iyi şekilde tanıtılmasına yönelik faaliyetlerde bulunuldu.

Stantta görev alan 8 personel etkili bir tanıtım için bölge hakkında bilgilerin yer aldığı çok sayıda rehber, broşür ve afiş dağıttı. Türkiye çapında faaliyet gösteren 88 birlikten fuara katılan tek turizm birliği Martab oldu. Standın ziyaretçileri arasında diğer turizm birliklerinin 
yetkilileri de vardı. 5. kez gerçekleştirilen fuara ilk kez katılan Martab standına İzmirlilerin de ilgisi büyük oldu. 3. gün stand ziyaretçileri için kokteyl düzenlendi. Birlik üyesi Belediyelerden Armutalan, İçmeler ve Turunç Belediye Başkanları da stand ziyaretçileri arasındaydı. 12 Aralık Cumartesi günü fuarı ziyaret etmek isteyen Marmarisliler Martab tarafından yapılan program dahilinde İzmir’e götürüldü. Martab tarafından hazırlanan Stand Marmaris’ten gelen ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Fuarın şüphesiz en ilgi çekici tanıtım aracı daha önce de çeşitli organizasyonlarda kullanılan model gemi oldu. Mayıs ayında yapılacak olan Denizcilik ve Bahar Festivali öncesi tanıtım yapmak üzere Fuar hollerinde gezdirilen gemi ve içindeki denizkızı büyük ilgi gördü. Tekne içinde bulunan personel ziyaretçilere festivalle ilgili bilgi vererek, broşür dağıttı.

Basında geniş yer buldu

Martab standına olan ilgi ulusal basında da geniş yer buldu. Posta ve Milliyet gazeteleri Martab standına olan ilgiyi okurlarına “Denizkızlı Tanıtım Atağı” ve “Denizkızlı, Cam Üflemeli, Bedava Dondurmalı Fuar” başlığıyla duyurdu.

Galeri