İtalyan Mutfak Akademisi Tanıtımı Marmaris'te

İTALYAN ŞARAPLARI VE MUTFAĞI MARMARİS’TE TANITILACAK

2014 Kasım ayında GEMAD tarafından Türkiye genelinden profesyonel şefler için 1 haftalık İtalyan mutfağı eğitimi kursunun tanıtımı ve gelecek dönemlerde ICIF ile yapılacak olan organizasyonların tanıtımı için düzenlenen etkinlik 28 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da Green Nature Diamond Hotel’de ICIF Türkiye sorumlusu Perihan DEMİR ve ICIF’i temsilen Giancarlo LERCARA’nın sunumları eşliğinde olacaktır.
Etkinlik esnasında İtalyan şarap tadımları yapılacak ve özellikleri hakkında bilgilerinin verileceği bir show sunumu olacaktır.
Sadece özel davetlilere açık olan bu etkinlikte Güney Ege Bölgesi’nin hotel ve işletme sahipleri, genel müdürleri, yiyecek ve içecek müdürleri ve GEMAD yönetim kurulu yetkilileri bulunacaktır.
ICIF (ITALIAN CULINARY INSTITUTE FOR FOREIGNERS)
ICIF kar amacı gütmeyen, 1991 yılında İtalyan ürün ve mutfağının imajını yurtdışındaki restoranlarda görev alan profesyoneller karşısında korumak ve nitelemek için kurulmuş bir organizasyondur. O günden beri “İtalyan” bir uzmanlık elde etmek isteyen İtalyan ve yabancı genç profesyoneller (Şef, Sommelier, restorancılar) için Yüksek Lisanslar (iki ay merkezde teorik-pratik eğitim ve seçilmiş restoranlarda 4 ay staj) ve Kısa Kurslar (genel ve temalı) organize ediyoruz.
Bu yıllar içerisinde İtalya harici, Avustralya, Bermuda, Brezilya, Kanada, Çin, Kore, Filipinler, Almanya, Japonya, Hong Kong, Hindistan, İsrail, Lübnan, Meksika, Peru, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, İsveç, Tayland, Tayvan, Venezuela’dan gelen öğrencileri mezun ettik.
1997 yılında ICIF merkezini, Piemonte Bölgesinin ICIF’e yönelik Avrupa Birliği yardımı ile eğitimler ve enstitüye göre restore edilen prestijli Costigliole d’Asti Şatosu’na taşıyarak kendi tarihinde yeni bir sayfa açmıştır.
Modern öğretici aktiviteler için en sofistike tesisler ile düzenlenmiş sınıfların yanında en iyi İtalyan üreticilerin ürünlerini sergilediği mahzen ve sahne kurulmuştur. Yanında modern bir tadım odası da barındırmaktadır. Çalışmalarımızın tanıtımı ve sonuç olarak öğrencilerin kabulü yurtdışındaki Avrupa, Asya, Güney ve Kuzey Amerika arasında dağılmış 27’den fazla ülkede bulunan yaygın temsilcilik ofislerimizin sayesinde olmaktadır.
2004 yılında ICIF Brezilya ve Çin’de iki yeni merkez açıp yurtdışındaki çalışmalarını genişleterek bir adım daha atmıştır. İlki Brezilya’nın güneyinde Rio Grande do Sul bölgesinde, Flores da Cunha’da Caxias do Sul Üniversitesi’nin işbirliği ile doğmuştur. İkincisi Çin’de Şangay’da Shanghai Lingang Bilim ve Teknoloji Okulu’nun kampüsündedir.
29 Mart 2014’te Orangerie açıldı, tamamen cam ve metalden inşa edilen, teknolojik ve modern sınıfları olan yeni eğitim binasıdır.

Galeri