GETOB Şölen Düzenliyor

“GETOB” Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetimi; Ülkemizin en gözde tatil destinasyonlarından olan Güney Ege Bölgesinin ön plana çıkartılması, Turizm Sezonunun uzatılması ve bölgenin iç turizmde beklediği payı almasını sağlayabilmek amacıyla İÇ PAZAR TURİZM ŞÖLENİ düzenliyor.

GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU; konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada;

“Güney Ege Bölgesindeki Konaklama sektörü temsilcileri ile Ülkemizin önde gelen Havayolu Firmalarını ve İç pazarda söz sahibi olan Tur Operatörleri ve Seyahat Acentelerinin temsilcilerini bir araya getirilerek Şölen havası içerisinde Turizm’in üç ana aktörlerini yani Havayolu-Acente-Otel yetkililerini bir salonda buluşmalarını, tanışmalarını, kaynaşmalarını, işbirliği yapmalarını sağlamak istiyoruz.

Bölgemiz için tüm sektörlerin ortak paydası Turizm’dir. Turizmin ayrılmaz bütünü olan bu üç aktörün güç birliği yapmaları halinde iç pazarda da beklediğimiz turisti alabiliriz. Ancak bu sayede bölge ekonomisi canlanır ve istihdam yaratabiliriz” dedi.

Yönetim Kurulu olarak uzun zamandır bu konuda çalışma yaptıklarının ifade eden Başkan BÜLBÜLOĞLU, Ülkemizin saygın Havayolu Firmaları, Tur Operatörleri ve Seyahat Acentelerinin üst düzey yöneticileri ile bire bir görüşmelerde bulunarak düzenlemek istediğimiz Şölenle ilgili düşüncelerimizi paylaştık. Konuya olumlu yaklaştılar ve birçoğu Yönetim Kurulu Başkanı düzeyinde katılacaklarını ifade ettiler. Bu da bölge turizmcileri için güzel bir gelişmedir şeklinde bilgi verdi.

Küçük İşletmeler için büyük fırsat:

Yapılacak Şölenin özellikle yatak sayısı az olan küçük işletmeler için büyük bir fırsat olduğunun altını çizen GETOB Başkanı; Yatak sayısı fazla olan büyük işletmeleriniz zaten Satış/Pazarlama birimi kanalıyla gerek katıldıkları fuarlarda ve gerekse; Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleriyle yaptıkları görüşmelerle tesislerini tanıtıp pazarlayabiliyorlar. Ama küçük işletmecilerimizin bir çoğu bunu yapamıyordu. İşte onlar için büyük bir fırsat. Şölene katılarak çalışmak istedikleri Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleriyle bire bir görüşmede bulunsunlar. Tesislerini tanıtıp işbirliği yapsınlar ve tesislerini pazarlasınlar dedi.

Sektörün öncülerinden açıklamalar dinleyeceğiz.

GETOB Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU açıklamasında şöyle sürdürdü; Şölenin açılışında yapılacak törende etkinliğe katılan Sektörün öncüsü misafirlerin yapacağı açıklamaların konaklama sektörü olarak bizleri ilgilendirdiği gibi turizmden beslenen birçok iş kolu için de yol haritası olacak bilgileri içerecektir. Bu nedenle Şölene katılmak ve ilgiyle takip etmek herkes için isabetli olacaktır.

Bölgemiz için bir ilk;

İç Pazar TURİZM ŞÖLENİ’ni her yıl yapmayı planladıklarını ifade eden Başkan BÜLBÜLOĞLU, bu çalışma bölgemiz açısından bir ilk olacak. Umarım bölge turizmcileri ve işletmecileri bu fırsatı iyi değerlendirir. Şölenimiz 15 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 09.30- 18.00 arasında Grand Yazıcı Mares Hotel Büyük Salon’da gerçekleştirilecek. Havayolu Firmaları, Tur Operatörleri ve Seyahat Acentelerinden oluşan katılımcı firmalara ücretsiz stand yeri tahsisi yapacağız. Bölgemizden katılacak olan ziyaretçilerimiz de giriş ücreti ödemeyecekler.

Geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz.

Beklenen verimi alırsak bu organizasyonu geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Bölge işletmecilerimiz açısından, Ülkemizin saygın Havayolu Firmaları, Tur Operatörleri ve Seyahat Acentelerinin üst düzey yöneticilerini tek tek ziyaret etmek ve onlara ulaşmak hem çok maliyetli hem de zamanlama açısından neredeyse imkânsız gibi. Tabiri caiz ise; fırsat ayağımıza kadar gelmiş olacak. Bu şansı iyi değerlendirmek lazım dedi.

Davetimiz tüm işletmecilere

Düzenlenen Şölene Güney Ege bölgesindeki tüm konaklama tesislerini, turistik işletmecileri ve diğer iş kollarında faaliyet gösteren tüm işletmecileri beklediklerini ifade eden GETOB Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU, açıklamasını; kapımız tüm bölge işletmelerine açık, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bilgilendirme afişlemelerine ve billboard tanıtımlarına başlayacağız, bu konuda başarıya ulaşabilmek için herkesin desteğini bekliyoruz şeklinde tamamladı. / Ö.Cahit SARIBEY

Galeri