Başkan Acar'ın 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı

MARTAB Başkanı Ali Acar, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Acar yayınladığı mesajında şunları söyledi:

 

Sonuçları itibariyle Dünya tarihinin akışını ve Türk Milletinin kaderini değiştiren Çanakkale Zaferi´nin 100. yıldönümünü kutlamaktayız. Türk toplumunda millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı ve Kurtuluş Savaşı´nın kazanılması adına önemli bir mesafe kat edildiği Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. 18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte; inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Bu zafer başarılarla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir.

Mukaddes vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ilelebet dalgalanması için birlik ve beraberlik içinde verilen bu mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bizlere bu güzel vatanı emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

 

Bizler şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı inançla daha da yükseklere taşıyacağız. Bir yandan Cumhuriyetimizi geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi biz yapan değerlerimizi daima canlı tutmaya devam edeceğiz.

 

250 bin şehit ve yüz binlerce gazi kanı ile kazanılmış bu büyük zaferin 100. yıldönümünde ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan aziz şehitlerimizi ve Başta ulu önder Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.”

 

 

 

 

 

Galeri