MITT Moskova Fuarı Kapılarını Açtı

Rusya'nın en büyük turizm fuarı MITT 2015 Seyahat ve Turizm Fuarı, 22'inci kez kapılarını açtı. Rusya pazarında yaşanan sıkıtı nedeniyle bu yıl fuara özellikle Türkiye'den yoğun ilgi olması bekleniyor. 

18 Mart'ta başlayıp 21 Mart'a kadar devam edecek fuara Türkiye'den 55 tesis, acente, kurum ve kuruluş ile yüzlerce turizmci katılacak. Türkiye bu yıl da 1254 metrekare alanla fuardaki en büyük standa sahip ülke. 

Fuar boyunca; Türkiye'nin tarihi ve kültürel değerleri, modern tasarım çizgileri, heykel ve diğer görsel unsurlarla tanıtılacak. Bu yıl fuarda ayrıca, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılı dolayısıyla bir anma köşesi ve sağlık turizmi gibi, alternatif turizm türleri için özel stant alanları tasarlandı.

MITT Fuarı'nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın standı dışında fuara katılan yüzlerce tesis, acente, kurum ve kuruluştan temsilciler, Türkiye'nin Rusya pazarındaki lider pozisyonunu korumak için fuara etkin bir katılım gösterecek.

Bu yılki partner ülkenin Meksika olduğu MITT Moskova Fuarı'na geçtiğimiz yıl yüzde 75'i turizm profesyoneli olmak üzere 37 bin 500 kişi katıldı.

Bu yılki fuara Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in de katılması bekleniyor.

Galeri