Dalaman'a Uçuşlar Artıyor

 

THOMAS COOK DALAMAN BÖLGESİNE UÇUŞLARINI ARTTIRIYOR PEGASUS MAYIS’TA MANCHESTER-DALAMAN UÇUŞLARINA BAŞLIYOR
MARTAB ve Marmaris Belediye Başkanı Ali ACAR 3 gün süren “Manchester Holiday&Travel Show” (Tatil ve Seyahat Fuarı) için İngiltere’deydi. Fuarın 2. ve 3. gününe katılan Başkan Acar, Muğla bölgesine gelen Britanyalıların önemli bir bölümünün Manchester üzerinden geldiğinin belirlendiğini söyledi. Bölgemize turist gönderen ana pazarlardaki fuarlara MARTAB olarak 2010 yılı içerisinde katılma kararı alındığını hatırlatan Acar, uzun vadeli çalışmalarla gerek Marmaris’in gerekse hedef pazarların adım adım sezon uzatmaya yönlendirileceği mesajını verdi. Manchester’da tur operatörlerinden gelen haberlerin bölgemiz için umut verici olduğunu belirten Acar, yalnızca Britanya değil, diğer ana pazarlar, hatta alternatif pazarlar için de çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

 

Acar, Londra Turizm Müşaviri İrfan ÖNAL ile fuarda gerçekleştirdiği görüşmede de Marmaris’in hedef pazarları için fuarlar dışında farklı tanıtım uygulamalarına gidileceğini, bu konuda müşavirliklerimizin görüşlerinin önem taşıdığını belirtti.
Manchester Fuarı’na katılan Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Müdürü Hamdi Güvenç ise tur operatörleri ile yaptığı bir dizi görüşmeyi MARTAB yetkilileri ile değerlendirdi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özgür Özarslan ile Thomas Cook Manchester Bölgesi üst düzey yetkililerini ziyaret eden Güvenç, 2010 yılı için olumlu veriler bulunduğunu söyledi.
Öncelikle Thomas Cook ve TUI’nin Dalaman’a uçuşlarında artış olduğunu belirten Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Müdürü, Thomas Cook’un Mart-Kasım ayları içerisinde yaklaşık 2100 sefere ulaşacağını açıkladı. Geçtiğimiz yıl 1742 uçuş gerçekleştiren İngiliz tur operatörü için bu rakam yüzde 22’lik bir artış demek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özarslan ise firmanın uçuş sayısını daha da arttırması için reklam ve tanıtım desteği verebileceklerini açıkladı.

 

Güvenç’in verdiği bilgiye göre Thomas Cook uçuşları bu yıl 26 Mart’ta başlayacak ve Kasım ayına kadar devam edecek.

 

Bu arada Britanya pazarındaki artışı dikkate alan Pegasus ve Kuzey Kıbrıs Türk Havayolları da Dalaman uçuşlarına ağırlık verecekler. Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi olan Pegasus 3 Mayıs’tan itibaren Manchester’dan haftada 2 gün (Pazartesi-Cuma) Dalaman’a, 1 gün ise (Pazar) Antalya’ya charter uçuşları başlatacağını Manchester Fuarında tüketiciye duyurmaya başladı.


Galeri