Marmarisli Turizmciler Artık Yalnız Değil!

 

Bölgemizin bütüncül bir anlayışla doğru tanıtımına kamu kurumları ve konaklama tesislerinden sonra büyük alışveriş merkezleri, özel sağlık kuruluşları ile bankalar da katkı vermeye başladı.

 

Marmaris Turizm Birliği (MARTAB), son 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği planlı tanıtım çalışmaları sonucunda kamuoyundan destek görmeye devam ediyor. Birliği oluşturan 8 belediye, 15 köy muhtarlığı, il özel idaresi ve Bakanlık/Belediye belgeli 700’e yakın tesisin katkı payları dışında büyük alışveriş merkezleri, özel sağlık kuruluşları ve bankalar da MARTAB’a yasal katkı paylarını ödemeye başladı.

 

Turizmden gelir kazanan işletmelerden turizme destek!

 

Bölge tanıtımında önceki yıllarda en sık dile getirilen sorunlardan birisi olan ve özellikle konaklama tesislerinin yakındığı “tanıtım için bölgedeki diğer işletmelerin katkısı” konusunda böylece önemli bir adım atılmış oluyor. En büyük, belki de tek gelir kaynağı turizm olan bölgemizde sektörden para kazanan işletmeler de sektörün gelişimine destek sağlıyor.

 

MARTAB’ın 5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri Yasası’na dayanarak katkı payı talep ettiği yüksek cirolu işletmelerden talebi inceleyen ve yerinde bulanlar Birliğin talebine olumlu cevap veriyor. Yıllardır başta otelciler ve acentelerin üstlendiği tanıtım bütçesine de bölgedeki işletmelerden kaynak sağlanmış oluyor.

 

Marmaris Turizm Birliği “danışman birlik” olma yolunda

 

Ülkemizdeki turizm merkezlerinin planlı gelişimi ve tek merkezden doğru tanıtımı için bugüne kadar ortaya çıkan en önemli yasal olanağı sunan 5355 Sayılı Yasa ile bugüne kadar 66 turizm altyapı hizmet birliği kurulmuş bulunuyor. MARTAB, farklı bölgelerdeki bu birlikler içinde şu ana kadar en hızlı ve düzenli gelişme gösteren birlik olarak öne çıkıyor. Diğer birliklerin sık sık danıştığı bir kurum haline gelen Marmaris Turizm Birliği yurtiçi ve yurtdışı tanıtım çalışmalarında da 8 belediyenin yeraldığı bölgeyi tek çatı altında tanıtmaya devam ediyor.


Galeri