Marmaris ve Çevresi Balkan Pazarı'nda Tanıtılıyor

Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) 2010 yılı fuarlarında bölgemizi uluslararası fuarlarda bütüncül anlayış içerisinde tanıtmaya Sofya Fuarı ile devam ediyor. 
Bu yıl 25-27 Şubat tarihlerinde 27. kez düzenlenen “Sofya Uluslararası Turizm Fuarı / Holiday&Spa Expo” 25 Şubat Cuma günü saat 09.00’dan itibaren kapılarını ziyaretçilere açtı. Sofya’nın merkezinde bulunan 7 katlı Ulusal Kültür Merkezi’nin ilk 3 katının kullanıldığı organizasyonda 341 tanıtım alanı hazırlandı. Katılımcılar arasında Türkiye, Avusturya, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, İtalya, Rusya, Tunus, Hırvatistan, Makedonya, Tayland, Hollanda, Malta, İngiltere, Almanya, İsrail, Peru, Güney Afrika, Slovenya ve Dubai’den çok sayıda firma yeralıyor.

Balkan pazarına yönelik çalışan acente ve oteller için en önemli ve en büyük fuar olma özelliği taşıyan Sofya Fuarında ağırlıklı olarak yaz ve kış turizminin yanısıra , kültürel, spa, sağlık, eko ve hobi içerikli turizm çeşitlerine yer veriliyor. Türkiye’ye ait 120 metrekare büyüklüğündeki tanıtım alanında ise bu yıl diğer fuarlarda olduğu gibi “İstanbul 2010” ana konu olarak işleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sofya Müşavirliği tarafından hazırlanan tanıtım alanında yeralan Marmaris Turizm Birliği Akyaka’dan Bozburun’a kadar tüm beldeleri ve 15 köyü tanıtan yayınları ile bölgeyi temsil ediyor. Bölgemizin doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini, farklı turizm seçeneklerini, spor turizmi olanaklarını anlatan Rusça/ İngilizce yayınlar fuarın ilk 2 günde profesyonel turizmcilere ulaştırılıyor. Yayınlar üçüncü ve son gün ise tüketiciye doğrudan dağıtılıyor.

Türkiye tanıtım alanında Birliğimizin yanısıra Kuşadası’ndan gelen turizmcilere ve Edirne Valiliği’ne ait masalar yeralıyor. Çanakkale Valiliği ise özel olarak kiraladığı bir alanda kültürel ağırlıklı tanıtıma ağırlık veriyor.

Marmaris Turizm Birliği bu yıl ayrıca Berlin, Moskova ve Kiev turizm fuarlarında da bölge tanıtımı yapmak üzere son hazırlıklarını tamamladı.


Galeri