Sofya Kültür ve Turizm Müşavirliği'nden Başarılı Fuar Çalışması

25-27 Şubat tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen “27. Uluslararası Tatil ve Sağlık Turizmi Fuarı”nda ülkemize ait tanıtım alanı büyük ilgi gördü.120 metrekarelik alanı en iyi şekilde değerlendiren Sofya Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği gerek kamu kurumlarına, gerekse özel sektör temsilcilerine A’dan Z’ye hizmet vererek tanıtım çalışmalarına büyük katkı sağlamış oldu.

Bulgaristan dışında Yunanistan ve Romanya’daki tanıtım çalışmaları da görev alanına giren Sofya Müşavirimiz Gülay Aslan’ın başarılı organizasyonu ile Türk turizmciler en verimli şekilde çalışma fırsatı buldu. Fuarın 2. gününde Türkiye Tanıtım Alanı’nı ziyaret eden Sofya Büyükelçimiz Mehmet Cücük ise turizmcilere manevi destek vererek görüşlerini aldı. Bölge tanıtım görevlilerimize Marmaris ve çevresine Bulgaristan’da artan bir ilgi olduğunu anlatan Büyükelçi, önümüzdeki yıllarda daha fazla turizmcimizi fuarda görmeyi umut ettiğini söyledi. Büyükelçi Cücük’e Martab Başkanı Ali Acar tarafından gönderilen özel tanıtım yayınları da sunuldu.

Sofya’dan ve Bulgaristan’ın diğer bölgelerinden katılan seyahat acentelerinin Marmarisli acentelerle ve otellerle temasa geçmek için yoğun talebinin gözlendiği fuarda, bölgemizden yalnızca bir otelin standda yer alıyor olması dikkat çekti. Marmaris ve çevresine turist getiren 3 acentenin yanısıra, çok sayıda Bulgar acentenin bölgemizi pazarlıyor olması ise dikkat çekici ayrı bir unsurdu. Marmaris masasına başvuran Bulgar turizmcilerin talepleri Getob ve Türsab’a iletilmek üzere Martab görevlileri tarafından not alındı.

BULGARLARIN ERKEN REZERVASYONU SEZONU DA ERKEN BAŞLATACAK

Bu arada Marmaris ve çevresine Balkanlardan turist getiren yerel acentecilerimizin katıldığı toplantılar ve yaptıkları ikili görüşmelerden çıkan sonuç bölgemiz adına olumlu görünüyor. Erken rezervasyon sistemine başlayan Bulgar tur operatörlerinin sezona yönelik ilk işaretleri verdiğini söyleyen acente temsilcileri, 2 Nisan’dan itibaren Bulgaristan’dan grupların gelmeye başlayacağını, geçtiğimiz yıla göre daha hareketli ve uzun bir sezon beklediklerini dile getiriyorlar.


Galeri