Marmaris ve Çevresi Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında

 

Dünyanın en büyük fuar etkinliği kabul edilen ve bu sene 187 ülkeden 11 binin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan ITB Berlin Turizm Fuarı’nda birliğimiz, bölgemizi bütüncül bir anlayış içerisinde tanıtmaya devam ediyor.

 

Almanya’nın başkenti Berlin’de 10-14 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve bu sene Türkiye’nin “Partner Ülke” olduğu ITB Berlin Turizm Fuarı, aralarında Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Rainer Brüderle, Berlin Belediye Başkanı Klaus Wowereit, Dünya Turizm Organizasyonu Genel Sekreteri Taleb Rifai, Alman Turizm Birliği Başkanı Klaus Laepple, çok sayıda davetli ve turizmcinin katılımıyla kapılarını 44. kez açtı.

Marmaris Belediye Başkanı ve Marmaris Turizm Birliği Başkanı Ali Acar’ın da katıldığı ITB Berlin Turizm Fuarı bölgemizden de çok sayıda turizmciyi buluşturuyor. 

Almanya ITB Fuarı ile birlikte, İngiltere, Hollanda, Moskova ve Finlandiya fuarlarının bölgemiz için çok önemli olduğunu belirten Birlik Başkanı Ali Acar, Marmaris ve çevresinin bu fuarlara bu sene bakanlık standı içerisinde katıldığını, daha aktif bir tanıtım için önümüzdeki yıldan itibaren EMITT Fuarı’nda olduğu gibi bölgemiz turizmcileri ile birlikte daha geniş bir alan içerisinde Marmaris ve Çevresi’ni tanıtmayı planladıklarını söyledi.

Fuara ayrıca bölgemizden Datça Kaymakamı Mustafa Kaya, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz de katılıyor.

10 Mart günü Türkiye standında gerçekleştirilen Fuar Açılış Töreni “Antakya Hoşgörü Korosu”nun konseri ile başladı. Konserin ardından fuarın açılışı Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Alman yetkililerin açılış kurdelesini kesmesi ile  devam etti. Çok sayıda basın kuruluşunun da takip ettiği açılış töreninden sonra Türkiye  standını gezen Bakan Günay, birliğimiz standına da uğradı ve görevli personele başarılar diledi.

“Türkiye Büyülüyor” sloganı altında 3.000 metrekarelik dev alanda turizm profesyonellerini ağırlamaya başlayann Türkiye, Troya Dans Gösterisi, Şeren ve Serenatlar Topluluğu"nun müzik dinletisi, Antakya Medeniyetler Korosu, Sivas Divriği Ulu Camii giriş kapısı ve İstanbul Kapalıçarşı'nın modelleri, promosyon etkinlikleri ve konferanslar gibi bir dizi etkinlikle turizm sektörü temsilcilerinin büyük beğenisini topluyor. 10 Mart günü başlayan fuarın ilk üç günü sadece turizm profesyonellerine ayrılırken, son iki günü halka da açılacak. ITB Berin Turizm Fuarı 14 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek kapanış töreni ile son bulacak.


Galeri