MARTAB, Muğla Üniversitesi İle İş Birliğine Gidiyor

Marmaris Turizm Birliği Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile işbirliği yapmak üzere görüşmelere başladı.
Martab’ın sezon boyunca gerçekleştireceği projelerde üniversitenin beyin gücünden ve staj zorunluluğu bulunan öğrencilerin işgücünden yararlanması amacıyla ilk görüşme Muğla Üniversitesi’nde yapıldı.

İlçe Turizm Koordinasyon Kurulu Başkanı Asım Geniş, Martab personeli Sedat Kirt ve Koordinasyon Kurulu’nda bulunan Türsab temsilcisi Ali Kırlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Metin Kozak’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede yaz sezonu sırasında gerçekleştirilecek Martab çalışmaları için bir dizi toplantı yaparak projelere birlikte yön verme düşüncesi ele alındı. Özellikle yaz aylarında Akyaka’dan Bozburun’a kadar olan bölgede turistlere yönelik tanıtım, anket, bilgilendirme gibi çalışmalarda staj zorunluluğu bulunan üniversite öğrencilerinden yararlanılması yönünde görüş birliğine varıldı.

Prof. Dr. Metin Kozak’ın daveti üzerine Martab, 2 Nisan’da Muğla Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde 4. kez gerçekleştirilecek olan “Okul-Sektör Buluşması”na katılma kararı aldı. Organizasyon öğrenciler ile sektör temsilcileri arasında yüzyüze görüşmelerle sağlıklı bilgi alışverişini ve sektörü eğitimli personele yönlendirmeyi hedefliyor.

Galeri