Ukrayna'da MARTAB Damgası

 

Bu yıl kapılarını 16. kez açan Uluslararası Ukrayna Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Marmaris Turizm Birliği (Martab) bölgemizi tanıtma çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca bu yıl Ukrayna, büyük tur operatörleri tarafından düzenlenen “Travel Forum” oturumuna da ev sahipliği yapıyor. Martab Başkanı Ali Acar ve Martab Koordinasyon Kurulu Başkanı Asım Geniş her iki etkinliğe de katılarak bölge tanıtımında aktif rol alıyor.

 

24 Mart 2010 tarihinde Ukrayna Seyahat ve Turizm Fuarı (UITT) kapılarını 16. kez açtı, fuara ülkemizden de çok sayıda turizmci katılıyor. Marmaris ve bölgesi de fuarda Bakanlık Stand’ı içerisinde yer alıyor. Üç gün sürecek olan fuarın, ilk iki gününde Marmaris Turizm Birliği standı fuarın en çok ilgi gören stantlarından birisi oldu. Fuar açılışına bizzat katılan birlik başkanı Ali Acar, Ukrayna ve Türk basını ile de röportajlara katıldı.

 

Ukrayna’da, Seyahat ve Turizm Fuarı (UITT) ile aynı tarihlerde gerçekleştirilen “Travel Forum” ise sektör temsilcilerini buluşturan bir diğer önemli etkinlik oldu. Marmaris Turizm Birliği Başkanı Ali Acar da Travel Forum'a katılarak iki ayrı noktada tanıtım çalışması yaptı. Önemli tur operatörlerinin hazırlamış olduğu Travel Forum'da gerçekleştirilen Marmaris bölgesi sunumunda Başkan Acar, Ukraynalı turizmcilere yönelik bir konuşma yaptı. Bunun yanı sıra aynı organizasyon kapsamında Bakanlık yetkilileri tarafından düzenlenen basın toplantısında da tek bölge temsilcisi olarak yer aldı. Basının Marmaris'e ilgisinin oldukça yoğun olduğu Travel Forum bugün biterken, Ukrayna Seyahat ve Turizm Fuarı yarın son bulacak.


Galeri