MARTAB Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Martab, Mayıs ayı olağan meclis toplantısı 28 Mayıs Cuma günü MAritim Otel Grand Azur’da gerçekleştirildi. 83 meclis üyesinden 59’unun katıldığı toplantıda aşağıdaki konula görüşüldü;
....3 üncü maddesinde yurtdışı görevlendirmeler için belediye meclisinden karar alınması gerektiği belirtilmiştir. Toplantı dönemi bakımından meclis kararı alınmasına imkan bulunmadığı ve yurtdışı görevlendirmenin zorunlu olduğu hallerde, görevlendirmenin belediye başkanı tarafından yapılması ve görevlendirmeye ilişkin olarak ilk toplantısında belediye meclisine bilgi verilmesi” hükmü gereğince 2009 yılı Aralık ayı ve 2010 yılı Mayıs ayına kadar olan faaliyet döneminde yurt 2009 yılı Aralık ayı ve 2010 yılı Mayıs ayına kadar olan faaliyet döneminde, Travel Turkey İzmir Fuarı / İzmir, Utrecht Vakantıe Beuerse Turizm Fuarı / Hollanda, The Holiday & Travel Show Manchester Central / İngiltere, Matka Turizm Fuarı / Finlandiya, Emitt-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarı / İstanbul, 27. Uluslararası Tatil Ve Spa Fuarı / Bulgaristan, ITB Berlin Turizm Fuarı / Almanya, MITT Moskova Turizm Fuarı / Rusya Ve 15.UITT Ukrayna Turizm Fuarı / Ukrayna katılarak bölgemizi temsil etmiştir.

“İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 20.06.2005 tarih ve 2005/62 sayılı genelgeleri “
Diğer gündem maddesinde ise Mahalli İdareler Bütçe Ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 40. Maddesi Gereğince2009 yılı Kesin Hesabı Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hakkı Şevket Bayındır tarafından okundu, yapınla oylamada 2009 yılı Kesin Hesabı oy birliği ile kabul edildi.
Birlik Tüzüğünün 14. maddesi “ Birlik Meclisi her dönem başı toplantısında plan ve bütçe komisyonunu kurar ve sayısı beşi geçmemek üzere komisyon üyelerini seçer.” hükmü gereğince Plan Bütçe Komisyonu Seçimi yapıldı. Yapılan oylamada, Hakkı Şevket Bayındır, Gökhan Uysal, İsmail Nejat Özbozdağ, Hüseyin Kaz ve Oktay Ünlü Plan Bütçe Komisyonu üyeliğine oybirliği ile seçildiler.
Birlik Tüzüğünün 15. maddesi “Birlik encümeni,   birlik başkanı ve meclisin kendi üyeleri arasında bir yıl için seçeceği 6 üye olmak üzere toplam 7 üyeden oluşur. Encümen seçimleri dönem başı toplantısında ve gizli oyla yapılır.” hükmü gereğince Birlik Encümen Seçimi yapıldı. Yapıla gizli oylama sonunda Ahmet Çalca (Akyaka Belediye Başkanı) 52 oy, Dursun Kaplan (İl Genel Meclisi Üyesi) 48 oy, Asım Geniş (Turizm Temsilcisi) 54 oy, İsmail Yıldız (Turizm Temsilcisi) 54 oy, M. Şükrü Denizhan (Adaköy Muhtarı) 54 oy ve Hüseyin Kaz (İçmeler Belediye Meclis Üyesi) 51 oy alarak birlik encümenine seçildiler.
Toplantıda ayrıca gündem dışı olarak Sektör Temcilcisi Meclis Üyesi M. Melih Baş’ın önerisiyle “Araştırma ve Tanıtım Komisyonu” kurulmasına karar verildi. Yapılan oylama sonunda; Melih Baş, Akın Aka, Abdülkadir Çalışır, Rıza Ersoy ve Deniz Demirel Martab Araştırma ve Tanıtım Komisyonu’na seçildiler.

Galeri