Turizmciler, İsrailli Turistten Vazgeçmiyor

Belde - Turizmciler İsrailli turistlere Türkiye'nin 'güvenilir' olduğunu anlatacak. Türkiye Otelciler Federasyonu 2. Başkanı Seçim Aydın, İsrail ile ikili temasların artırılarak, reklam kampanyaları ile Türkiye'nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatacaklarını belirtti.

Türkiye Otelciler Federasyonu 2. Başkanı Seçim Aydın, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail tarafından yapılan saldırının ardından yaşanan rezervasyon kayıplarının telafisi için, "dalgaların durulmasının" ardından israil ile ikili temasların artırılarak, reklam kampanyaları ile "Türkiye'nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatacaklarını" belirtti.
Türkiye Otelciler Federasyonu 2. Başkanı ve Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Seçim Aydın, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail tarafından yapılan saldırının ardından yaşanan rezervasyon kayıplarının telafisi için, "dalgaların durulmasının" ardından İsrail ile ikili temasların artırılarak, reklam kampanyaları ile "Türkiye'nin güvenilir bir ülke olduğlsrail ile yaşanan gerginliğin, turizme etkilerini ANKA'ya değerlendiren Aydın, Türk turizm sektörünün bu tür "kriz durumlarına" alışık olduğunu kaydetti. "Türkiye her yıl malum birkaç kriz yaşıyor; sel, deprem, terör, ekonomik kriz.." diye konuşan Aydın, Türk turizminin bu tür krizlerle baş etme konusunda hazırlıklı olduğunu ifade etti.
İsrail ile yaşanan krizin de geçici bir durum olduğunu düşündüklerini söyleyen Aydın, "Bu olay üzerine rezervasyon iptalleri yaşandı ancak, önümüzdeki günlerde telafi edilebilir diye düşüyoruz" diye konuştu.
Olayların üzerine giderek, İsrail turizm sektörü ile ikili temasların artırılarak, reklam kampanyalarını yoğunlaştıracaklarını belirten Aydın, "Dalgaların durulmasının ardından israil'deki turizmcilerle görüşmelerimizi daha da sıklaştıracağız, PR çalışmalarımızı artıracağız, israil'de turizm sektöründeki sivil toplum kuruluşları ile temaslara geçeceğiz. Şu an krizin şiddetini azaltmasını bekliyoruz.
Bu süreç geçtikten sonra israil üzerine fazla çalışma yapacağız, israil vatandaşları Türk vatandaşların ne kadar çok misafirperver olduklarını biliyorlar. Kampanyalarımızda, onların Türkiye'ye geldiklerinde güvende olacaklarını, Türkiye'nin güvenilir olduğunu vurgulayacağız.
BEKLENEN KAYIP 300 MİLYON D0LAR
Israil'in Gazze'ye yardım götüren Türk gemisine saldırmasının ardından.
sadece Muğla'nın Bodrum ve Marmaris ilçesinde toplam 45 bin israilli turistin rezervasyonlarını askıya aldıkları belirtiliyor.
Turizmciler, İsrail ile yaşanan gerginliklerin en çok turizmi etkilediğini vurgularken, "One minute" olayının ardından 2008 yılında 90 bin olan bölgedeki turist sayısının, 2009 yılında 45 binlere gerilediğini kaydediyorlar. Turizmcilere göre bu, bölgede 50 milyon dolar, ülke genelinde ise yaklaşık 300 milyon dolar zarar demek.

Galeri