Son Ders Zili Çaldı, Yerli Turistler Soluğu Muğla'da Almaya Başladı

Habertürk Egeli - Muğla'nın Marmaris, Bodrum, Datça ve Fethiye ilçesindeki turizmciler, okulların tatile girmesiyle sevindi. Yerli turistlerin cüzdanlarına uygun konaklama imkanları bulabileceğini belirten turizm sektörü temsilcileri, iç pazarda geçen yıla oranla daha fazla hareketlilik beklendiğini kaydetti.

DOLULUK YÜZDE 90

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail özbozdağ, Marmaris ve çevresinde iç turizmde hareketlilik başladığını aktardı.
Marmaris'teki büyük otellerin yüksek doluluk oranlarına ulaştığını kaydeden özbozdağ, ilçenin doğal güzellikleri ve tesis çeşitliliğiyle iç pazar için çok uygun bir tatil merkezi olduğunu kaydetti.
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı ilhan Açıkgöz de Marmaris'teki 4 ve 5 yıldızlı otellerin yüzde 90'ları bulan doluluk oranlarına ulaştığına dikkati çekerek, tatil döneminde iç pazarda hareketlilik beklediklerini ifade etti. öte yandan Marmaris'teki 4 ve 5 yıldızlı tesislerde "her şey dahil" sisteminin uygulandığı, kişi başı konuklama fiyatının 150 ile 200 lira arasında değiştiği öğrenildi.
İlçedeki 3 yıldızlı oteller ile apart otellerde ise oda kahvaltı konaklama fiyatı kişi başı 30 ile 80 lira arasında değişiyor.

Galeri