Ortadoğulu Turistler Muğla'yı Tercih Etti

Yeni Asır - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail lideri Şimon Peres ile yaşadığı tartışmada söylediği "One Minute" sözü ve İsrail ile yaşanan Mavi Marmara geriliminin ardından, Ortadoğulu turistlerin Türkiye'ye ilgisi arttı.

Muğla'nın Marmaris ilçesine 2010 yazında gelen Ortadoğulu turist sayısmda yüzde 85 artış kaydedilydiği açıklandı. Turizm acentesi sahipleri günde 4 uçak dolusu Ortadoğulu turistin Dalaman Havaalanı'na iniş yaptığını, uçak seferlerinin artmasıyla bu rakamın daha da yükselebileceğini belirtti.
Türkiye, son aylarda Ortadoğulu turistlerin ilgi odağı haline gelirken, sadece Marmaris'te bu yılın ilk altı aymda 5 bin 930 Arap turist geldi. Geçen yüm aynı döneminde ilçeyi 3 bin 200 Ortadoğulu turistin ziyaret ettiği, bu yıl yüzde 85'lik artış olduğu kaydedildi.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı îsmail Ozbozdağ, siyasi gelişmelerin ülke tanıtımlarında etkili olduğunu belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ortadoğu hakkındaki açıklamalarının Muğla'ya turist ilgisini artırdığını söyledi.


Galeri