18 Bin Turist İçin Seferberlik!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Gold Trail tur operatörünün faaliyetini durdurması üzerine kriz merkezi oluşturdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı Gold Trail tur operatörünün 16 Temmuz itibarıyla faaliyetini durdurması üzerine 18 bin kişinin mağdur olmaması için kriz merkezi oluşturduklarını açıkladı.
Taşbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, kriz masasının, Türkiye ve Yunanistan'a operasyonu bulunan ingiltere merkezli Gold Trail'in getirdiği Bodrum, Marmaris ve Antalya gibi destinasyonlarda bulunan turistlerin ortaya çıkabilecek mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla oluşturulduğunu söyledi. ATOL Sivil Havacılık örgütü tarafından sigortalı olan Gold Trail firması müşterilerinin ülkelerine dönüşleri için gerekli tedbirlerin alındığını kaydeden Taşbaşı açıklamasında, "Sağa Tur, Onur Air ve Turkuaz Tur tarafından organize edilecek uçuş planları ATOL'un internet sayfasından duyurulacak. Turistlerin tatil masrafları ve ilgili otellerin ücretleri de ATOL tarafından karşılanacak" dedi.

'Henüz mağduriyet söz konusu değil'
 Şu anda Gold Trail ile Türkiye'ye gelen ziyaretçilerin herhangi bir mağduriyetinin söz konusu olmadığını vurgulayan Taşbaşı, konunun ilgili tüm birimlerce yakından ve sürekli takip edildiğini belirtti. Taşbaşı yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Diğer taraftan Ukrayna'da faaliyet gösteren ve geçtiğimiz günlerde faaliyetlerini durduran Kayra Tur operatörü aracılığıyla ülkemizde tatillerini geçiren 4 bine yakın Ukraynalı misafirin tatillerini tamamlayarak ülkelerine dönüşleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve özel sektör işbirliği ile sağlanmıştır."

Galeri