Manzarası Nefes Kesen Oteller

Habertürk Pazar Gazetesinin Food and Travel Dergisi'ne dayanarak verdiği haberde, dergi tarafından dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan en iyi manzaraya sahip oteller arasında bölgemizden de iki otel bulunuyor.


Habertürk Pazar - Otel odasından dışarı baktığınızda gördüğünüz manzara, tatilinizin en unutulmaz fotoğraf karesi olabilir. İnkaların kayıp şehri Machu Picchu'dan Karayip Denizi'ne, Datça'nın bakir koylarından İtalya'nın gök mavisi Amalfi kıyısına manzarasıyla nefes kesen otelleri seçtik.

Hotel Caruso, İTALYA - Andre Gide'nin "Denizden çok gökyüzüne yakın" diye betimlediği Ravello'da bulunan Hotel Caruso, gök mavisi Amalfi kıyısını tepeden kesiyor. 48 odalı otel, 11. yüzyıldan kalma bir saraydan dönüştürülmüş. Bir saraya yakışacak şekilde dekore edilen odaların çoğunun, kendine ait deniz manzaralı teras ya da bahçesi var. Bazı odaların dekorasyonunda 19. yüzyıldan kalma antikalar kullanılmış. Caruso'nun asıl kozu ise ısıtmalı yüzme havuzu. Manzarası gerçekten baştan çıkarıcı; önünüzde uzanan yemyeşil tepelere ve onların üstünü örten masmavi gökyüzüne dokunabilirmişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Dionysos Hotel, Kumlubük, TÜRKİYE -  Bozburun Yarımadası'nda masmavi denize yemyeşil tepelerin gölgesinin düştüğü Kumlubük Koyu'nun nefis manzarasını kucaklıyor. 43 küçük taş binadan oluşuyor.  Denizle birleşip ufka doğru uzanıyormuş hissi veren havuzda serinleyebilir ya da otomobille üç dakika uzaklıktaki Kumlubük Koyu'nda kulaç atabilirsiniz.

Jade Mountain, ST. LUCIA -  Karayip Denizi'ndeki resimsi ada ülkesi St. Lucia'nın meşhur oteli Anse Chastanet Resort'un içinde çok özel ve lüks bir resort daha var: Jade Mountain. 29 odasının her biri, büyüleyici bir havuzla taçlandırılmış. Doğayla uyumun ve sofistike tarzın gelebileceği en uç noktalarından biri olan otelin odaları Karayip Denizi'ne ve UNESCO'nun Dünya Mirası listesinde yer alan Piton Dağları'na
bakıyor.

Select Maris, TÜRKİYE -  Otel, Marmaris'ten Datça'ya giden yolun 35'inci kilometresinde, Hisarönü mevkiinde. Tatil için burayı tercih edenlerin ödülü; Akdeniz'in mavisine sokulmuş çamlarla bezeli tepeler ve ruhu dinlendiren bir sükûnet. Denizden 45 metre yükseklikte volkanik kayaların üzerine kurulu otelin beş farklı koyu var: Çocuklu aileler Oasis plajına gidebilir. Sakin bir ortam için Simi Adası'na bakan Silent Beach ideal. Hareket arayanlar ise plaj voleybolu sahası ve dalış istasyonunun bulunduğu Activity Beach'e uzanabilirler.

Machu Picchu Sanctuary Lodge, PERU- İnkaların Kayıp Şehri'nin yakınındaki tek otel. Sabah uyanıp odanın penceresinden dışarıya baktığınızda gördüğünüz manzara, deniz seviyesinden 2350 metre yükseklikteki Machu Picchu antik kenti! Bu otel, bölgenin doğal güzelliğinin tadını çıkarabileceğiniz en iyi konaklama adresi. Machu Picchu antik kentinin arkasında yükselen Huayna Picchu dağından 300 çeşit orkidenin yetiştiği Urubamba Vadisi'ne kadar uzanan nefes kesici manzara, oteldeki anahtar kelime. Manzarası en çarpıcı odalar ise özel teraslı olanlar.

Yazı ve fotoğraflar Food and Travel Dergisi'nden alınmıştır.

Galeri