MARTAB, İç Pazar İçin İzmir Fuarı'nda

Türkiye’nin en büyük 2. turizm fuarı olan “Travel Turkey İzmir Fuarı” başladı. Martab, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ege Bölgesi’ndeki turizm hareketini güçlendireceğine inandığı fuara geniş çaplı katılım sağladı.

Hannover Fuarcılık, Türsab, İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında bu yıl 4. kez düzenlenen fuarda 20 ülkeden çeşitli sektör temsilcileri 380 ayrı tanıtım alanında ziyaretçilere ürünlerini sunuyor.

Bu yıl 120 metrekarelik alanda tanıtım yapan Marmaris Turizm Birliği 3 salonda kurulu bulunan fuarın en geniş alana sahip katılımcılarından birisi. 2 katlı dizaynı ile konuklarını ağırlayan Martab standında Deniz Ticaret Odası, İdeal Hotel Grubu, Turunç Otel, Cettia Otel Grubu, Almanya’dan WebHotel Reservation firması ve Greenhouse işletmeleri de yeralıyor. İlk gün yoğun ilgi gören Marmaris Turizm Birliği’nde görev yapan 7 personel gerek ziyaretçileri bilgilendirme, gerekse sektör temsilcilerinin en rahat şekilde görüşmelerini sürdürmesinde üst düzey hizmet gösterdi. 

Geçen yıl fuara katılan tek turizm birliği olan Martab’ın çevresinde yıl içinde görüşmelerde bulunduğu Fethiye ve Ayvalık Turizm Birlikleri ile Kapadokya Turizm Birliği’nin de bulunması dikkat çekti. Martab yetkilileri önümüzdeki yıl fuarlara Fethiye, Didim, Ayvalık Turizm Birliklerinin birlikte hareket edeceği bir platform şeklinde katılmak için görüşmelerde bulunuyorlar.

Fuarın ilk günü Martab Meclis üyesi ve Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Koordinasyon Kurulu Başkanı ve encümen üyesi Asım Geniş, Türsab Başkanı İsmail Özbozdağ, encümen üyesi İsmail Yıldız stand ziyaretçilerine evsahipliği yaptılar.

“4 Mevsim Marmaris, Armutalan, İçmeler, Beldibi, Akyaka, Gökova, Bozburun, Turunç”

Köyler ve beldeler için özel hazırlatılan cd, poster ve fotoğraf albümleriyle tanıtım yapan Martab, İzmirliler’e bölgemizin turizm hareketine 4 mevsim uygun olduğunu anlatıyor. Bölgemizin İzmir’e yalnızca 2,5 saat uzaklıkta bulunduğuna dikkat çeken Martab yöneticileri, kışl aylarında kısa haftasonu tatilleri için Marmaris ve çevresinin en uygun seçeneklerden birisi olarak öne çıkacağını belirtiyor.

Martab, son 2 yıldır bölgemize gelen toplam ziyaretçi sayısında iç pazar payını yüzde 30’lara çekmek için İzmir ve İstanbul fuarlarına en geniş katılımlardan birini sağlıyor.

Galeri