MARTAB, Hollanda ve Belçika Pazarında Artış İçin Devreye Giriyor

Hollanda’nın Utrecht şehrinde devam eden ve Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yeralan “Vakantebeurs” fuarında MARTAB ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar Hollanda ve Belçika’dan Dalaman bölgesine turist getiren tur operatörlerinin üst düzey yetkilileri ile bir dizi görüşmelerde bulundu.

Corendon, Oad, TUI ve SunWeb firmalarının sahipleri veya üst düzey yöneticileri ile ayrı ayrı biraraya gelen Acar, öncelikli konu olarak bölgemizin Hollanda pazarından geçmişte olduğu gibi daha fazla pay alması gerektiğini ele aldı. Başkan Acar, tur operatörlerine “Daha fazla turist getirmeniz için ne gerekiyorsa sizin görüşleriniz doğrultusunda çaba göstermeye hazırız” mesajını verdi. Başkanın ikinci mesajı ise “müşteri memnuniyetinin arttırılması” konusunda oldu. Tur operatörlerinden kendilerine gelen şikayet veya istekleri doğrudan MARTAB’a veya kendisine iletmelerini rica eden Ali Acar, “Sorunların çözümü için en az sizin kadar biz de takipçi olacağız. Lütfen herhangi bir konuda bölgemizle ilgili bir şikayet veya öneri varsa samimi şekilde bizimle paylaşın ki çözüm yolunu daha çabuk ve etkili şekilde bulalım” diye konuştu.

Toplantı yapılan tüm tur operatörlerinin ortak ve en büyük talebi ise “konaklama tesislerinin Hollandalı, özellikle de Belçikalı turistler için yeterince kontenjan ayırması” yönünde oldu. Bu konudaki sıkıntılarını dile getiren operatörler “Marmaris ve çevresindeki otelciler neredeyse kontenjanlarının tamamını tek pazara ayırarak başka pazarlardan gelen taleplerin önünü kesiyorlar. Aynı zamanda başka pazarlara tanınan şartlar Hollanda ve Belçika pazarına tanınmıyor, bu da satışları zorlaştırıyor. Aslında otellerin kontenjan ayırması bile bu pazarda artış için yeterli olacak” şeklinde düşüncelerini anlattılar. Başkan Acar en kısa süre içerisinde MARTAB üyesi belde belediye başkanları ve GETOB ile birlikte konaklama sektörü temsilcilerine yönelik bir toplantı yapılarak konunun gündeme getirileceğini ve çözüm yollarına kısa sürede ulaşılacağını tahmin ettiğini söyledi. Marmaris’in Temmuz ve Ağustos aylarında her pazardan yoğun talep gördüğünü hatırlatan Acar, tur operatörlerinden yoğunluğu sezon öncesi ve sonrasına kaydırmaları için çaba göstermelerini istedi.

MARTAB Başkanı Ali Acar, kendisine eşlik eden Başkan yardımcısı Halil Gökovalı ve Datça Belediyesi Meclis üyesi Erkan Akdeniz ile birlikte bölgemizden fuara katılan turizmcilere standlarında ziyarette bulunarak düşüncelerini almayı da ihmal etmedi.

Galeri