MARTAB ve FETAB Bölge Tanıtımı İçin Birlikte Hareket Ediyor

Iskandinav ve Baltık pazarlarının en önemli turizm fuarı olan Matka (Helsinki) Seyahat Fuarı’ nda birlikte hareket eden MARTAB (Marmaris Turizm Birliği) ve FETAB (Fethiye Turizm Birliği) bölge tanıtımı için yoğun çaba harcıyor. 
  
MARTAB ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Fethiye Turizm Birliği Başkanı Mehmet Üyük ve Fethiye-Çiftlikköy beldesi Belediye Başkanı Mehmet Halil Doğan birliklerinin tanıtım çalışmasına etkin destek veriyorlar. 
Marmarisli turizmciler de daha fazla katılım gösterdikleri bu yılki fuarda Başkan Acar’i yanlarında görmekten memnunlar. Başkan ve turizmcilerin ortak hareketi Finli tur operatörlerinin de ilgisini çekmiş durumda. Marmaris ve Fethiye bölgelerinin ortak çalışmasıyla 2010 yılında 12 bin 500 olan Finli turist sayısının kısa surede artacağına inanan sektör temsilcileri Dünyanın gelir seviyesi en yüksek ülkelerinden birisi olan Finlandiya’ya turizmcilerin daha da fazla önem vermesi gerektiğini düşünüyor. Marmaris ve Fethiye turizm birlikleri de sektörün talebine uyarak önümüzdeki yıl Helsinki’de özel tanıtım çalışması için çalışmalara biran önce başlama kararı aldı.

Galeri