Türkiye'nin En Büyük Fuarı EMITT 15. Kez Gerçekleştirildi

Türkiye'nin en büyük, Dünya' nın 6. büyük turizm fuarı olan EMITT (Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı) 10-13 Şubat arasında 15. kez gerçekleştirildi. Istanbul Tuyap Fuar Merkezinde 4 gün boyunca yerli ve yabancı binlerce ziyaretçi ağırlayan fuara özellikle ilk 2 gün profesyonellerin ilgisi yoğun oldu. 60 ülkeden 750 farklı tanıtım alanında 4 bine yakın katılımcının yer aldığı turizm fuarında Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) ziyaretçilerini 126 metrekarelik tanıtım alanında ağırladı. Marmaris ve çevre beldelerin çok zengin bir yayın çeşitliliğiyle tanıtıldığı 4 gün boyunca fuara MARTAB çatısı altında katılan bölge firmaları da ortak çalışma ile daha etkin tanıtım yapma olanağı buldu.

Marmaris ve çevresinin tanıtımı bu yıl Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Turunç Belediye Başkanı Ali Fuat Fidan, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin Süer, Esnaf Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, Otelciler Birliği Başkanı Ilhan Açıkgöz, TURSAB 2. Başkanı Ali Kırlı ve geçtiğimiz yıllara göre çok daha fazla sayıda bölge turizmcisinin Marmaris Turizm Birliği standında biraraya gelmesi ile oldukça güçlü bir şekilde yapıldı.

Fuarın ikinci günü düzenlenen ve 2011 yaz sezonunda ağırlığı Marmaris bölgesine yönelik Paris-Dalaman uçuşlarını konu alan toplantıda Başkan Acar ve Cafetur yetkilileri Marmarisli turizmcilere ve basına ayrıntılı bilgi verdi. 4 Haziran-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek operasyonla bölgemize 4 bine yakın Fransız turistin gelmesi bekleniyor. Pazar çeşitlendirilmesi ve yüksek gelir grubuna sahip turist profiline ulaşmak amacıyla Fransız pazarındaki bu girişimi destekleyen MARTAB, bölgeyi tanıtan Fransızca yayınların hazırlığına acil olarak başladı.

Aynı gün toplantının ardından gerçekleşen kokteylde ise Marmaris standı ziyaretçi akınına uğradı. Marmaris ve Türk turizmi üzerine uzun sohbetlerin yapıldığı davette beldeleri tanıtan yayınlar ve köylerimizi tanıtan posterlerin yanısıra Orhaniye Köyü muhtarlığı tarafından sağlanan yerfıstığı büyük ilgi gördü.

Bu yıl gerek Marmaris standına gerekse EMITT fuarına özellik katan gelişme ise komşu Simi adasının fuara MARTAB çatısı altında katılması oldu. Yunan belediye görevlileri Marmarisli turizmcilerle birlikte bölge tanıtımlarını herkese örnek olacak şekilde yan yana yaparak bölge ve EMITT tarihinde bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.

MARTAB, iç pazar açısından başarıyla tamamlanan bu fuarın ardından Şubat ayı programında bulunan Sofya (Bulgaristan) ve Herning (Danimarka) fuarlarına katılacak.

Galeri