Paris-Dalaman Seferleri Bu Yaz Yeniden Başlıyor

Muğla turizmine yeni pazarlar kazandırma yolunda çarpıcı bir adım olarak görülen Paris- Dalaman uçuşları 4 Haziran 2011'de yeniden başlıyor. Eski pazarların canlandırılarak yeniden kazanılmasını amaçlayan Marmaris Turizm Birliği, 1990'lı yıllarda Fransa'nın başkenti Paris'ten Dalaman'a düzenlenen fakat zaman içerisinde iptal edilen uçak seferlerini yeniden başlatmak için yaptığı girişimlerden olumlu sonuç aldı. Cafetur ve Mondial turizm firmalarının ortak operasyonuyla yürütülecek Paris-Dalaman uçuşlarının 180 koltuklu uçaklarla Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, "1990’lı yıllarda durdurulan uçuşların ilki 4 Haziran'da 180 koltuklu uçakla yapılacak.

Paris-Dalaman uçuşları 4 Haziran'dan itibaren 180 koltuklu uçaklarla gerçekleşecek. Charter seferler 23 hafta sürüp, Ekim ayı sonunda son bulacak. Operasyonun başarılı olması halinde 2012 yılında Fransa'nın Nantes ve Lyon şehirlerinden de karşılıklı ek seferler başlatılması planlanıyor.

İstanbul'da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Cafetur Fransa Incoming Müdürü Ahmet Ergül ve Mondial Turizm Paris Operasyon Müdürü Murad Yılmaz ile basın toplantısı düzenleyen Marmaris Belediye Başkanı ve Marmaris Turizm Birliği Başkanı Ali Acar, "1970'li yularda yerli turizmle başlayan hareket, turizm teşvik yasasıyla birlikte 1980'li yıllarda Avrupa'ya açıldı. Değişik Avrupa ülkelerinin farklı bölgelerinden uçak seferleri düzenleniyordu ancak seferler maalesef zaman içerisinde kaldırıldı ve o bölgelerdeki yerimizi kaybettik. Finlandiya, Rusya'daki Şamara bölgesi ve en son Paris-Dalaman uçak seferleri maalesef zaman içerisinde iptal edildi" diye konuştu.

Genel anlamda müşteri sıkıntılarının olmadığını dile getiren Başkan Acar, pazarın çeşitlenmesi adına ve eski göz ağrıları olan bu pazarları yeniden harekete geçirmek için Marmaris Belediyesi olarak çalışma başlattıklarını ifade ederek, "Amacımız eski pazarlarımızı canlandırıp yeniden faaliyete geçirebilmek" diye konuştu. Paris'ten Cafetur ve Mondial'in organizasyonuyla Dalaman'a düzenlenecek uçak seferlerinin haftada 1 uçuşla başlayacağını, daha sonra 3 sefere çıkarılmasının planlandığını belirten Başkan Acar şunları söyledi: "Paris'ten uçak seferlerinin başlamasıyla eskisi gibi Fransız turistleri de Marmaris'te ağırlama imkanına sahip olacağız.

Genelde müşteri memnuniyetinin en iyi şekilde sağlanması ve hedeflerin yüksek tutulması bizim temel amacımız. Burada sivil toplum kuruluşlarımızla, belde belediye başkanlarıyla birlikte bir nefer gibi çalışıyoruz. Marmaris gerçekten sadece Türkiye'de değil dünyada cazibe merkezi olacak ve tercih edilecek bir marka destinasyonu olarak turizmde ilerlemeye devam edecektir."

Galeri