TÜRSAB Yeni Sezon Öncesi Kangren Haline Gelen Sorunu Gündeme Getirdi

TÜRSAB yeni sezon öncesi kangren haline gelen sorunu gündeme getirdi

Turizme kazık uyarısı Turistlere fahiş fiyatlarla mal satılmaması konusunu ilginç bir dille anlatan TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Ozbozdağ Turistleri kazıklamayalım, servisimiz ve hizmetimiz güzel olsun. Misafirperverliğimizden ödün vermeyelim" dedi TÜRKİYE Cumhuriyeti sınırları içinde iniş veya kalkış yapan Türk ve yabancı sivil hava araçları malO mesuliyet sigortası hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. 
Yeni yönetmeliğe göre yük ve yolcu taşınması sırasında yaşanan gecikmelerden dolayı oluşan zarardan "hava aracı işleteni" sorumlu tutuluyor. Konuya ilişkin değerlendirmeyi TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağıda açıklama yaptı. 

Ozbozdağ açıklamasında; "Bu durumu uçak şirketlerine yüklemek hata olur. 
Havayolu taşımacılığında zamanında kalkış yapmak neredeyse imkansız ve bunun sebebi de uçuş şirketlerinde kapasitenin yetersizliği ve bu cezaları bu şirketlere yüklemek haksızlık olur. İş turizmini olumsuz etkiler ve bu yolları kullananlar için fiyatlara yansır. 
Dolayısıyla sigorta şirketlerinin işletmelerle görüşmelidir ya da bu gecikmelerde suç kimdeyse o cezanın muhatabı olmalıdır, bu yükü sadece uçak şirketlerine yüklemek haksızlık olur diye düşünüyorum"dedi. 
Ozbozdağ aynı zamanda yabancı misafirlerin gelmeye başladığını dile getirerek Marmaris halkından turistlere iyi davranmaları konusunda çağrıda bulundu. Turistlere fahiş fiyatlarla mal satılmaması konusunu bir dille anlatan Ozbozdağ şunları söyledi. 
"Öncelikle yabancı misafirlerimiz için hazırlanmalı ve destinasyonumuzu da hazır hale getirmemiz gerekir.

Galeri