MARTAB Başkan Seçimi

MARTAB Başkanlığı'na Ali Acar yeniden seçildi

Marmaris Turizm Birliği'nin (MARTAB) Bakanlık görevine yeniden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar seçildi.MARTAB Olağan Genel Kurulu, Maritim Grand Azur Otel'de yapıldı. Kurul'da, Birlik Meclisi'nin üyeleri arasından, Başkan ve üyelerden oluşan 7 kişilik encümen seçildi. Gizli oylama sonucu Ali Acar ve ekibi yeniden, bu kez oybirliğiyle göreve getirildi.

2010 yılına ait faaliyet ve mali raporlarının da oy birliğiyle kabul edildiği Kurulda konuşan Başkan Acar, MARTAB'ın kişilerin değil bölgenin menfaatine çalışan bir kurum olduğuna dikkat çekti. Yasal düzenlemeler doğrultusunda Birliğe tanınan tahsilat konusunda çok sayıda işletmecinin duyarsız kaldığını belirten Ali Acar, "Bazı büyük işletmeler dahi, sembolik olarak nitelendirebileceğimiz ücretlerini ödememesini etik bulmadığımı ifade etmek istiyorum. Birliğimizin daha iyi ve daha profesyonelce çalışmalarını yürütebilmesi için tahsilat konusundaki denetimlerimizi sıvaştıracağımızın da bilinmesini istiyorum. Ödemelerini yapmayanlar hakkında da hukuk yoluna başvuracağız. İnanıyorum ki, Birliğimizin, kişisel değil, bölgenin menfaatine yürüttüğü çalışmalar karşısında yasal yükümlülüklerini yerine getirecekler ve bu konudaki sıkıntılarımız giderilecektir" dedi. 
Plan-Bütçe ile Araştırma ve Tanıtım Komisyonu Üyeleri'nin de seçimle belirlendiği Kurul sonrası MARTAB yönetimi şu isimlerden oluştu: Başkan: Ali Acar.. 1. Başkan Vekili Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, 2. Başkan Vekili Turunç Belediye Başkanı Ali Fuat Fidan.. Encümen üyeleri: Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, İl Genel Meclisi Üyesi Suat Esin, Asım Geniş (Turizm sektörü temsilcisi), Kamil Candan (Turizm sektörü temsilcisi), Adaköy Muhtarı-Marmaris Muhtarlar Derneği Müdürü Şükrü Denizhan, Marmaris Belediyesi Başkan Vekili Hakkı Şevket Bayındır.. Plan-Bütçe Komisyonu Üyeleri: Hakkı Şevket Bayındır, Gökhan Uysal, İsmail Özbozdağ, Hüseyin Kaz ve Oktay Ünlü.

Galeri