Mavi Bayrak

Marmaris'te bu yıl 21 plaj ve 2 marina mavi bayrak aldı

Türkiye genelinde ise 324 plaj ve 17 marinaya mavi bayrak verildi Uluslararası Çevre Eğirim Vakfı tarafından Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen "Mavi Bayrak 2011" çalışma programı sonunda Türkiye genelinde 324 plaj ve 17 marinaya mavi bayrak verildi. 
En fazla mavi bayrak almaya hak kazanan turizm merkezleri arasında yer alan Marmaris'te, bu ödüle layık görülen plajlarla marinalar bayraklarını asmaya başladı. Marmaris'te mavi bayrak ödüllü alan plajlar şunlar:"İçmeler Chateau Deville Otel, Turunç Turunç Halk Plajı, Merkez Poseidon Hotel, Merkez Maritim Otel Grand Azur, İçmeler Grand Yazıcı Marmaris Palace, İçmeler Fantasia Hotel, Martı La Perla, Pamucak Halk Plajı, Bayır Köyü Green Platan, Hisarönü DHotel Maris, Selimiye Palmetto Resort Hotel, Selimiye Palmetto Beach Hotel, Armu talan Grand Yazıcı Club Turban, İçmeler Aqua Otel, Martı Resort, Turunç Otel, Adaağzı Magiclife Marmaris, Hisarönü Martı Marina Halk Plajı (Club Misrral), Kumlubük Maris Beach, Marmaris Halk Plajı, İçmeler Grand Yazıcı Mares." İlçedeki Netsel Marina ve Orhaniye Martı Marina' da mavi bayrak aldı. 

Bu arada, bu yıl mavi bayrakta Antalya 174 plajla ilk sırada yer alırken, Muğla 73 plajla ikinci, İzmir 28 plajla üçüncü, Aydın 20 plajla dördüncü oldu. Balıkesir'de 17, Çanakkale ve Mersin'de 5'er plaj, Tekirdağ ve Düzce'de de birer plaj mavi bayrak sahibi oldu. 

Galeri