Mavi Rıhtım Marmaris

Aylık coğrafya ve keşif dergisi Atlas, Haziran sayısında Marmaris’e geniş yer verdi. Dev bir turizm merkezi olarak lanse edilen Marmaris için “Sakin ve esintili koylar, uzun ve temiz kumsallar, cip safari ya da dağ bisikleti meraklılarına, yürüyüş tutkunlarına açılan büyülü güzergahlar…

Teknelerle açılan rotalar… Renkli ve eğlenceli geceler… yakın zamanlara kadar küçük bir balıkçı kasabası olan Muğla’nın Marmaris ilçesi şimdi dev bir turizm merkezi.” denildi. Toplam 16 sayfayı Marmaris’e ayıran dergide Marmaris’in yanı sıra İçmeler, Bozburun ve civar yerlere de yer verilmiş. 

Denizle Kucaklaşmak
Marmaris her türlü ihtiyaca her seçeneğe cevap veriyor. Küçük ve sevimli pansiyonlardan 5 yıldızlı otellere kadar konaklama olanakları çok geniş. Türk mutfağının yanı sıra Çin, Fransız, Hint, İtalyan, Yunan yemeklerinin tatlarını ve kokularını yayan lokantalar mevcut. Evlerin, pansiyonların otellerin önünden ıssız, sakin koylara kadar hemen her yerden denize girilebilecek bir tatil beldesi. İşte Marmaris; aç kapıyı, gir denize.

Galeri