Geleceğin Spor Şehri Marmaris Projesine GEKA'da Destek Verdi

Marmaris Belediyesinin hazırladığı "Geleceğin Spor Şehri Marmaris" adlı proje GEKA İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı GEKA, projenin gerçekleştirilmesi için Marmaris Belediyesi'ne 343 bin 850 lira hibe edeceği belirtildi. Marmaris Belediyesi, GEKA İktisadi Kalkınma Mali Destek Programından yararlanarak, spor tesislerinin geliştirilmesi ve temiz enerji kullanımına geçilmesi amacıyla hazırladığı projeyi, Mart ayında ajansa başvurdu. Proje, kar amacı gütmeyen kuruluşların sunduğu 181 proje arasından kabul edilen 24 projeden biri olmaya hak kazandı. 

GEKA'DAN TAM DESTEK Proje koordinatörü İsmet Kamil Öner, proje koordinatör yardımcısı Ayça Asuman Köprülü, spor etkinlikleri uzmanı Hilmi Kısa, tanıtım ve pazarlama uzmanı Sedat Kirt'ten oluşan ekip tarafından hazırlanan projeyle, Marmaris'in ulusal ve uluslararası tanıtım ve pazarlama potansiyelini arttırmak ve turizmin 365 güne yayılmasının amaçlandığı kaydedildi. 
Ayrıca bu projeyle ilçedeki spor tesislerinin altyapılarının geliştirilmesi ve Yüzme Eğitim Merkezi'nin akaryakıttan, temiz enerji kullanımına geçişinin sağlanmasının hedeflendiği belirtildi. 
Proje başvuru sahibi Marmaris Belediyesi, proje ortağı ise Marmaris Turizm Birliği. Proje iştirakçileri ise Getob, Türsab, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı, Marmaris Tv ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı. 
PROJE 10 AY SÜRECEK Proje, Marmaris ilçesinde gerçekleştirilecek ve 10 ay sürecek. Projenin özel amaçları arasında Marmaris'in ulusal ve uluslararası tanıtım ve pazarlama potansiyelini arttırmak, Marmaris'i bir spor kenti haline getirmek, Marmaris Belediyesi Yüzme Eğitim Merkezi ve Amiral Orhan Aydın Spor Salonu'nun bölge turizmine sağladığı katkıyı arttırmak. Projenin yararlanıcıları, Marmaris, Muğla ve komşu illeri olan Aydın ve Denizli'de turizm alanında faaliyet gösteren özel kuruluşlar, 12 aya yayılmış ekonomik girdinin ve istihdamın artması ile birlikte bölge halkı. 
Proje kapsamında gerçekleştirilecek projeler ise şöyle; proje ekibinin oluşturulması, altyapı ve çevreye duyarlı iyileştirme faaliyetleri, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri, uluslar arası fuarlara katılım, 1. Uluslararası Marmaris Spor Oyunları organizasyonu ve proje sonuç raporunun yazılması.

Galeri