Geleceğin Spor Şehri Marmaris

Marmaris Belediyesi hazırladığı “Geleceğin Spor Şehri Marmaris” adlı projeyle Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) İktisadi Kalkınma Mali Destek Programından yararlanmaya hak kazandı. Geka projenin gerçekleştirilmesi için proje sahibi Marmaris Belediyesi’ne 343 bin 850 lira hibe edecek.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın İktisadi Kalkınma Mali Destek Programından yararlanarak, spor tesislerinin geliştirilmesi ve temiz enerji kullanımına geçilmesi amacıyla “Geleceğin Spor Şehri Marmaris” adı altında bir proje hazırlanarak Mart ayında Geka’ya başvurulmuştu. Proje, kar amacı gütmeyen kuruluşların sunduğu 181 proje arasından kabul edilen 24 projeden biri olmaya hak kazandı. Proje koordinatörü İsmet Kamil Öner, proje koordinatör yardımcısı Ayça Asuman Köprülü, Spor aktiviteleri uzmanı Hilmi Kısa, Tanıtım ve pazarlama uzmanı Sedat Kirt’ten oluşan Proje ekibi tarafından hazırlanan projeyle, Marmaris’in ulusal ve uluslar arası tanıtım ve pazarlama potansiyelini arttırmak ve turizmin 365 güne yayılması amaçlanıyor. Ayrıca ilçedeki spor tesislerinin altyapılarının geliştirilmesi ve Yüzme Eğitim Merkezi’nin akaryakıttan, temiz enerji kullanımına geçişinin sağlanması hedefleniyor. 

Nasıl bir proje? 
Proje başvuru sahibi Marmaris Belediyesi, proje ortağı ise Marmaris turizm Birliği. Proje iştirakçileri ise Getob, Türsab, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı, Marmaris Tv ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı. Proje Muğla ili, Marmaris ilçesinde gerçekleştirilecek ve 10 ay sürcek. Projenin özel amaçları arasında Marmaris’in ulusal ve uluslar arası tanıtım ve pazarlama potansiyelini arttırmak, Marmaris’i bir spor kenti haline getirmek, Marmaris Belediyesi Yüzme Eğitim Merkezi ve Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’nun bölge turizmine sağladığı katkıyı arttırmak. Projenin yararlanıcıları, Marmaris, Muğla ve komşu illeri olan Aydın ve Denizli’de turizm alanında faaliyet gösteren özel kuruluşlar, 12 aya yayılmış ekonomik girdinin ve istihdamın artması ile birlikte bölge halkı. Proje kapsamında gerçekleştirilecek projeler ise şöyle; proje ekibinin oluşturulması, altyapı ve çevreye duyarlı iyileştirme faaliyetleri, tanıtım ve pzarlama faaliyetleri, uluslar arası fuarlara katılım, 1. Uluslar arası Marmaris Spor Oyunları organizasyonu ve proje sonuç raporunun yazılması.

Galeri