MARTAB 2011-2012 Dönemi Fuar Planlamasına Başladı

Kurulduğu günden bu yanan Marmaris ve çevresindeki 7 belde ile 15 köyü yurtiçi ve yurtdışında en iyi şekilde tanıtan Marmaris Turizm Birliği (MARTAB), 2011-2012 dönemi fuarları için planlama çalışmalarını başlattı.

Birliğin üyesi bulunan otel işletmecileri arasından seçilen “Araştırma ve Tanıtım Komisyonu” üyeleri MARTAB hizmet binasında yaptıkları ilk toplantıda bir önceki dönemde tanıtım yapılan fuarları değerlendirdi. İngiliz pazarında yaşanan düşüşün daha önceden işaretlerini verdiğini ve MARTAB raporlarında ye aldığını dile getiren Birlik yetkilileri, turizmcilerden yeni pazarlara ilişkin görüş talep ettiler.

Koordinasyon Kurulu Başkanı Asım Geniş, Polonya pazarının önemli olduğunu, bu ülke ile çalışan acente ve otel işletmelerinin sonuçtan memnun kaldığını belirtti. Komisyon üyesi Sibel Sisneli, yıllar önce düşüşe geçen Almanya ve Avusturya pazarında girişimlerin sonuç verebileceğini söylerken, bir diğer üye Melih Baş, uzun aradan sonra Fransızların bu yıl yeniden Marmaris’e gelmeye başladığına ve bu ülkede fuarlara katılmanın gerekliliğine dikkat çekti. Üyeler arasında yapılan işbölümü sonrasında Eşref Girginç’in İskandinav ülkeleri, Sibel Sisneli’nin Almanya ve Avusturya, Melih Baş’ın ise Fransa ile ilgili hazırlayacakları rapor önümüzdeki hafta değerlendirilerek fuar listesine son hali verilecek.

MARTAB, 2010-2011 döneminde 2’si yurtiçi olmak üzere toplam 11 fuara katılarak Gökova’dan Datça’ya kadar olan geniş bir alanı her ülkenin kendi dilindeki yayınlarla tanıtmış, tur operatörleri ile önemli görüşmeler gerçekleştirmişti.


Galeri