Herşey Dahili Abarttılar

Marmaris'te dolmuşçular ve bazı otelciler, ilçedeki otellerin büyük bir kısmında uygulanan "her şey dahil" sistemini anlayamayan turistlerden şikayetçi YILDA yaklaşık 1,5 milyon turistin tercih ettiği Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te konaklama tesislerinin çoğunda uygulanan her şey dahil sistemi tartışılıyor. Esnaflar, bu sistem nedeniyle turistlerin dışarı çıkmamasından dolayı satış yapamadıklarını belirtirken, dolmuş şoförleri ise her şey dahil sistemiyle geldiklerini söyleyerek dolmuş ücreti ödemek istemeyen bazı yabancı turistlerle uğraştıklarını söyledi. 

Marmaris Şoförler Odası Başkanı İbrahim Tarım, "Dolmuş şoförü üyelerimizden turistlerle ilgili zaman zaman şikayetler alıyoruz.

Marmaris'teki otellerin büyük kısmında uygulanan her şey dahil sistemi esnaflar gibi üyemiz şoförleri de olumsuz yönde etkiliyor.

Üyelerimize, turistlerle ilgili yaşadıkları sorunlarda turizm imajımızı zedelememek için tartışmaya girmemelerini ve gerekirse ücret almamalarını tembihliyoruz" dedi. 
DOLMUŞÇU DERTLİ Marmaris'in en büyük beldesi olan Armutalan ile Marmaris arasında dolmuş şoförlüğü yapanlar, esnaflar gibi kendilerinin de her şey dahil sistemine karşı olduğunu söyledi. Bazı otelcilerin müşteri çekebilmek için turistlere "vereceğiniz ücrete Marmaris'te her şey dahil" diye sunum yaptığını ileri süren dolmuşçular, buna inanan turistlerin dolmuşların da peşin verdikleri tatil ücretine dahil olduğunu sandıklarını ifade etti. 
OTELCİ DE SIKINTILI Bazı otelciler ise turistlerden gelen talep dolayısıyla her şey dahil sistemini uyguladıklarını söyledi. Otellerinde tatil yapan bazı turistlerin bu sistemi suiistimal ettiğini belirten otelciler, bu tür müşterilere personellerinin içecek ve yiyecek yetiştirmekte güçlük çektiğini belirtti. 
Yemek servisinin bitme saatine yakın bazı müşterilerin tamamını yiyemeyecek olsa bile tabaklarına yemek doldurduğunu anlatan otelciler, bazı turistlerin ise pet şişelere içki doldurarak odalarına çıkardığım ifade etti.

Galeri