MARTAB Daha Fazla Fransız Turist İçin "Paris" Fuarında

İnternational French Travel Market (Top Resa) Fransa'nın başkenti Paris'te devam ediyor. 20-23 Eylül arasında 4 gün süren ve yalnızca turizm profesyonelleri ile sektörel kurumlara açık olan fuara Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 metrekarelik tanıtım alanı içinde katılıyor.

Uzun yıllar sonra Paris-Dalaman uçuşlarının başlamasına ve Marmaris'e Fransız turist gelmesine de katkı sağlayan MARTAB, Başkan Ali Acar, Araştırma ve Tanıtım Komisyonu üyesi Melih Baş ile genel koordinatör Sedat Kirt tarafından temsil ediliyor.

Fransa'da Türkiye'yi tanımayan, ancak ilgi duyan turist potansiyelini kazanmaya çalışan tur operatörleri ile görüşen MARTAB heyetine GETOB (Güney Ege Otelciler Birligi) Başkanı İlhan Açıkgöz de eşlik ediyor.

Cafetur Mondial, TUI Fransa ve Pacha Tur yetkilileriyle görüşen Başkan Acar, Marmaris ve çevresinin Fransız turistlerin ilgisini çekecek doğal, kültürel ve tarihi zenginliklere sahip olduğunu anlattı. Acar'ın önemle vurguladığı diğer konu ise Marmarisli otelcilerin aşırı büyüyen İngiliz pazarına önlem olarak pazar çeşitlendirmekte kararlılığı, hedefteki ülkelerden birisinin de Fransa olduğuydu. Akyaka'dan Bozburun'a kadar Marmaris ve çevresine turist getirmek isteyen tüm girişimcilere yardımcı olmak üzere MARTAB ve GETOB'un hazır olduğunu söyleyen Ali Acar, Fransa'yla çalışan tur operatörleri ile Marmarisli otelcileri daha sık biraraya getirmek istediklerini belirtti.

FRANSIZLAR MARMARİS'TEN MEMNUN, 2012'DE NİSAN'DA GELMEYE BAŞLAYACAKLAR

Bu arada Marmaris'e bu sezon ilk kez Fransız turist getiren ve sonuçlardan son derece memnun kalan Cafetur Mondial yetkilileri 2012 uçaklarını öne çektiklerini, ilk uçağın 14 Nisan'da Paris-Dalaman seferini yapacağını açıkladılar. Yetkililer, müşteri anketlerinde Marmaris için "mükemmel" değerlendirilmesinin yapıldığını, tek eksik olarak otel personelinin Fransızca bilmemesinin gösterildiğini de sözlerine eklediler.

MARTAB yetkilileri Fransız Tur Operatörleri Birliği ile de görüşerek Marmaris'te bir toplantı gerçekleştirmeyi planlıyor.

Galeri