Fransız Turist Sayısında Patlama

Fransa'dan Türkiye'ye tatile giden turist sayısı, 2011'de rekor seviyeye ulaştı. Turizm ve Kültür Müşaviri Hasan Yavuz'un verdiği bilgilere göre, bu yılın ocak-eylül ayları içinde Türkiye'yi ziyaret eden Fransız turist sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 45 artarak 1 milyon 250 bine ulaştı. Paris'te sona eren uluslararası turizm fuarının ardından konuyla ilgili bir açıklama yapan Yavuz, yıl başında hedefi bir milyon olarak koyduklarını ve daha yeni yıla uzun bir süre kala bu belirlenen hedef rakamı geçmekten oldukça mutlu olduklarını söyledi. 

Almanya, Rusya, İngiltere, İran ve Bulgaristan'ın ardından Türkiye'yi bu yıl en fazla ziyaret eden turist sıralamasında Fransa'nın 6'ncı sırada yer aldığını ifade eden Yavuz, gelecek yıllarda da Fransız turist sayısındaki artışın sürmesini beklediklerini belirtti. 
Paris'te 20 eylülde başlayan ve 23 eylülde sona eren turizm sektöründeki profesyonellere yönelik fuarın, Türkiye açısından oldukça başarılı geçtiğini kaydeden Yavuz, "Türkiye standma bu yıl sektör temsilcilerinin yoğun bir ilgisi oldu. Her zamankinden daha geniş yüz metrekare büyüklüğündeki stant tasarımı bize verimli bir çalışma ortamı sağladı" dedi. 

Türkiye standında 13 turizm sektörü temsilcisi ile Marmaris, Bodrum ve Fethiye'yi temsil eden üç kuruluşun yer aldığını hatırlatan Yavuz, bölgesel temsiliyetin bu fuarda ilk kez gerçekleştirildiğini söyledi.

Galeri