MARTAB Ana Hizmet Binası Açılış Töreni Yapıldı

2008 yılında faaliyetlerine başlayan MARTAB (Marmaris Turizm Birliği), bir süredir hizmet verdiği ana hizmet binası için resmi açılış töreni düzenledi.

1 Ekim 2011 Cumartesi günü düzenlenen tören, saat 17.00’da ana hizmet binasının bahçesinde ve giriş kısmında gerçekleşti. Törene, MARTAB ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Turunç Belediye Başkanı Ali Fuat Fidan, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal ve yönetim kurulu üyeleri, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Tarım, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ, GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz ve yönetim kurulu üyeleri, İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Filiz Mutlu, Deniz Ticaret Odası temsilcileri, MARTAB Koordinasyon Kurulu Başkanı ve encümen üyesi Asım Geniş, MARTAB encümen üyeleri Suat Esin, Şükrü Denizhan, Kamil Candan, köy muhtarları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda otel ve acente yöneticisi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bir konuşma yapan Başkan Ali Acar, 2009’dan bu yana çalışmalarını Marmaris Belediyesi’nde küçük bir odada yürüten MARTAB’ın artık personel sayısıyla ve yeni hizmet binasıyla büyüyen bir kurum olduğunu anlattı. Acar ayrıca, bölge tanıtımının yanısıra en önemli amaçlarından birisinin de Marmaris ve çevresinde bulunan resmi kurumlara, mesleki örgütlere, sivil toplum kuruluşlarına ve işletmelere koordinasyon desteği sağlayarak bölge için ortak karar alma mekanizması oluşturmak olduğuna da dikkat çekti.

MARTAB binasının yapımına katkı sağlayan Marmaris Belediyesi personeline sunulan teşekkür belgelerinin ardından konuk başkanlar ile birlikte açılış kurdelesi kesildi ve bina hakkında bilgi verildi.

Açılışın bir de özel konuğu vardı. 16 ve 17 yaşında yazdığı 2 roman ile “Türkiye’nin en genç roman yazarı” sıfatını alan ve Marmaris’in tanıtımına katkı sağlayan Rana Demiriz, kitaplarını konuklar için imzaladı.

MARTAB Hizmet Binası’nda 15 ve 60 kişilik 2 toplantı salonu, karşılama salonu, 2 ofis, 3 idari oda, GETOB için ayrılan 3 oda, depo, arşiv ve çay ocağı bulunuyor.

Galeri