Sezon Değerlendirmesi

Marmaris ve Çevresi Turizm Alam Alt yapı Hizmet Birliği (MARTAB) ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) sektör temsilcileriyle turizm sezonunu değerlendirdi. 

MARTAB Koordinasyon Kurulu üyeleri, MARTAB Meclis üyeleri, konaklama tesisleri, acenteler, çeşitli meslek kuruluşları ile bazı özel işletmelerin temsilcileri de toplantıya katıldılar. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda MARTAB Başkanı Ali Acar "Marmaris'te turizmin gelişmesi için kamu kurumları yerel yönetimler sivil toplum kuruluşları gibi yerel yönetimde söz sahibi olan her kesimin kendi üzerine düşeni yapması gerekmektedir" dedi. 

En iyi tanıtım şeklinin yerinde tanıtım olduğunu kaydeden Başkan Acar, "Kaliteli turist getirmek istiyorsak kaliteli hizmet vermeliyiz. Bizler yerel yöneticiler olarak bütün eleştirilere fikirlere turizmin gelişmesi adına gerekli olan bütün projelere açığız. Herkesin taşın altına elini sokması lazım" diye konuştu. 

GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz da, Fransa pazarına yönelik atılımların kamuoyunda farklı şekilde yansıtıldığını dile getirerek "Pazarımızın büyük kısmını ingilizler oluşturmaktadır. Fransa pazarına yönelmemiz ingiliz pazarından vazgeçtiğimiz anlamını taşımıyor. 
Amacımız ingiliz pazarının marmaris ve çevresinde hakimiyetini kıraral farklı destinasyonlara yönelmektir" dedi. 
Toplantının ikinci bölümünde sektör temsilcileri ve köy muhtarlarının soruları cevaplandı. Toplantıda söz alan Bayır Köy Muhtarı Mustafa Alper ise, turistlere uygulanan fiyat politikasından şikayet etti. 

Bunun üzerine söz alan TURSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ sektördeki yanlışlardan kendilerinin de memnun olmadığını belirterek "Bir üst taban olmadığı gibi 10 tl ye tur düzenleniyor. 
Üstelik bunun içinde yemek ve diğer masraflar da dahil" dedi.

Galeri