Hedef Butik Otel

Yılda 1,5 milyondan fazla turistin tercih ettiği Marmaris, marka değerini ve müşteri profilini yükseltmek için butik otelciliğe yönelecek. 
YAKLAŞIK 700 turistik tesisin bulunduğu Marmaris'te küçük otellerin niteliğinin yükseltilerek alım gücü yüksek turistlere yönelik çalışma başlatılacağı belirtildi. Bölgenin daha iyi noktaya gelmesi için çaba gösterdiklerini ifade eden Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) Başkanı Ali Acar, geçmişe göre bu turizm sezonunda olumlu gelişmeler yaşandığını söyledi. Eylül ayında Paris'te düzenlenen turizm fuarına katıldıklarını belirten Acar, "Alım gücü daha iyi olan müşterilerden talep alıyoruz. 

Özellikle küçük butik otel talebi var. 
Marmaris küçük bir coğrafya ve kaliteli tesis eksikliğimiz var. Küçük otelleri daha kaliteli yani butik otel tarzına nasıl çevirebileceğimizi tartışıyoruz" dedi. Nitelikli tesisler Kamusal alanda yaptıkları iyileştirme ve değişime turistik tesislerin de ayak uydurması gerektiğini ifade eden Acar, tesislerin daha nitelikli hale getirilmesinin şart olduğunu kaydetti. Tesislerini nitelikli hale getirerek butik otele çevirmek isteyenlerin önünü açmak için gerekli desteği vereceklerini kaydeden Ali Acar, Uzunyalı bölgesindeki küçük otellerin işletmecileriyle bir araya gelerek bu konuda neler yapabileceklerini konuşacaklarnı söyledi.


Para kazanmaya başlar

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı İsmail Özbozdağ ise Marmaris'te iki elin parmakları kadar 4 ve 5 yıldızlı otel bulunduğunu kaydetti. Marmaris'in 3 yıldızlı ve apart otel cenneti olduğuna dikkati çeken Özbozdağ, "20 bin iyi yatağı çıkardığımızda geriye yaklaşık 50 bin yatak kalıyor. Bu yatak kapasitesine sahip küçük tesisler ciddi bir onarımdan geçirilmeye muhtaç. Bu tesisler elden geçirilerek butik otelciliğe uygun hale getirilirse bölge turizmi için büyük bir katkı sağlar. Butik otelcilik projesi hayata geçirilirse Marmaris bölgece ucuzluktan kurtulup para kazanmaya başlar" dedi.

Galeri