TUI'nin Yeni Otel Markası Viverde'nin İlk İki Halkası Türkiye Ve İtalya'da Açılıyor

Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI’nin Almanya kolu, mevcut otel markalarına ek olarak yeni bir marka daha geliştirdi. Doğaseverler için hazırlanan konsept çerçevesinde geliştirilen “Viverde” markasının ilk iki halkası Türkiye ve İtalya’da 2012’de hizmete açılacak. Grup, yeni markası altındaki tesis sayısını 2015’e dek 15’e yükseltmeyi hedefliyor.

Son yıllarda Sensimar, Pura Vida gibi farklı konseptler çerçevesinde yeni markalar geliştirerek otelcilik alanındaki büyümesini hızlandıran TUI Almanya, doğaseverler ve çevreciler için “Viverde” adı altında yeni bir marka geliştirdi.

Önümüzdeki hafta satışa sunulacak iki tesis ile yeni markasına start verecek olan TUI Almanya, yeni markası için diğer markalarında olduğu gibi Türkiye’yi seçerken, ikinci tesis içinse İtalya’yı tercih etti.

 

Viverde markası ile 20154 yılına dek 15 yeni tesisi devreye sokmayı planlayan TUI Almanya’nın Türkiye’deki Viverde tesisi Marmarise 18 km uzaklıktaki Loryma Hotel oldu. Franschise usulü ile işletilecek 4 yıldızlı Loryma Viverde 167 apart daireden oluşuyor. Viverde markasının ikinci oteli Viverde Tenuta Moreno da İtalya’da 2012 yaz sezonunda hizmete girecek. Brindisi’ye 18 km uzaklıktaki Apulien bölgesindeki 4 yıldızlı tesiste 88 oda bulunuyor.

 

Viverde konsepti
TUI Almanya’nın yeni otel markası Viverde, doğaseverlere hitap eden ekolojik bir konsept olarak tanımlanıyor. Bu marka ile doğasever kültür turistine hitap edeceklerini belirten TUI Almanya Genel Müdürü Dr. Volker Bottcher, hedeflerinin 2015’e dek bu konseptte 15 otele ulaşmak olduğunu söyledi. TUI Almanya Ürün Sorumlusu Susanne Brunswig, 30-69 yaş grubuna ve daha çok doğasever ailelere hitap edeceklerini kaydetti. Viverde otellerinde doğa ile içiçe etkinliklerin yanısıra, bölge mutfağı da öne çıkarılacak.

 

Viverde otelleri için DIN/ISO 14001 belgesine sahip olma ve TUI Çevreci Oteller listesine girme koşulu aranacak. “Öko-Hotel” adı altında pazarlanmayacağı belirtilen Viverde otelleri, 2012 yaz sezonunda haftalığı 564 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=zZzQhkwQ_PE&feature=player_embedded


Galeri