Marmaris ve Çevresi Tanıtım Çalışmaları

Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) Genel Koordinatörü Sedat Kirt, Fransa, Finlandiya, Bulgaristan, Almanya gibi ülkelerdeki fuarlara katılarak farklı destinasyonlardaki turistleri bölgeye çekmek için çalışmaları hızlandırdıklarını bildirdi. 
Birliğin genel kurulunda konuşan Ali Acar, Gökova Belediyesinden, Bozburun Belediyesi'ne kadar, mahalli idareler ve işletmeleri biraraya getirip, bölgenin sorunlarını çözmeyi ve tanıtıma katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. 

Turizm sektöründeki öncelikli hedeflerinin müşteri memnuniyeti olduğuna işaret eden Acar, MARTAB olarak bu konuda sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirdiklerini ifade etti. Uluslararası alanda yaptıkları görüşmelerde Marmaris ile ilgili olumlu izlenimler aldıklarını kaydeden Acar,turizmin daha iyi noktalara gelebilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğine dikkati çekti. MARTAB Genel Koordinatörü Sedat Kirt ise, birliğin faaliyetleri ve fuarlar hakkında bilgi verdi. Kirt, Marmaris ve çevresini birçok fuarda en iyi şekilde tanıttıklarını, İngiliz pazarına alternatif olarak yeni pazar arayışlarına girdiklerini anlattı. 
Katıldıkları yurt dışı fuarlarında olumlu adımlar attıklarını kaydeden Kirt, şöyle konuştu: "İskandinav pazarına girmek için bölgedeki otelcilerimizin de yoğun talepleri oldu. 
Danimarka ve Polonya pazarına girdik. 

Avrupa'nın en önemli turizm fuarlarından olan Hollanda'nın Utrecht şehrinde gerçekleşen fuara katıldık. 
Buradaki önemli tur şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile görüşmeler yaptık. 2010 yılında bölgeye Hollanda'dan 3 uçak inerken, 2011 yılında 8 uçak indi. ingiliz pazarına alternatif en büyük pazar olarak Hollanda pazarını görüyoruz.

Galeri