MARTAB İzmir/Travel Turkey Fuarındaydı

Fuarın Marmaris açısından en önemli artısı, geçen yıla göre daha da fazla tüketici, yani halk ilgisi görmesi oldu. 4 gün içinde Marmaris tanıtım yayınları 2 kez tükendi ve Marmaris’ten ek malzeme getirtildi. İzmirliler “Marmaris sevgileri”nin nedenini Ege’de yeşil kalabilen neredeyse tek turizm merkezi olarak açıklıyor. Marmaris 126 metrekarelik tanıtım alanı içinde yer verdiği otel işletmeleri ile onlarca acenteciyi ağırladı. Tanıtım Alanında masası bulunmayan, ancak görüşmeleri için yer arayan otelci ve acentecilerimizin de buluşma noktası haline gelen MARTAB, ücretsiz içecek servisiyle de konuklarına en iyi hizmeti verdi. Pina Restoran’ın sponsorluğu ile gerçekleştirilen servis kusursuz işlerken, fuarın 3. günü Marmaris Turizm Birliği’ne üye köy muhtarları fuarı ve standı ziyarete geldiler. Aynı gün düzenlenen kokteylde ise Marmaris yoğun bir ziyaretçi grubunu başarıyla ağırladı.

MARTAB Tanıtım Alanı’nda bölge tanıtımında kullanılan teknoloji de ilgi çekti. Geçtiğimiz yıl hazırlanan ve Akyaka-Bozburun hattındaki tüm köyler ile belde merkezlerini kapsayan 360 derecelik sanal tur ziyaretçilerin ilgisini çekti. Dokunmatik ekranda dileyen ziyaretçi bölgeyi kendi başına gezdi ve bilgilere erişti. MARTAB alanını fuarın ilk günü akşam saatlerinde ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da bir sanal tura katıldı. Ertuğrul Günay’a MARTAB Koordinatörü Sedat Kirt bilgi vererek bölge için hazırlanan 360 derecelik tanıtım çalışması hakkında açıklama yaptı. Bakan Günay, sanal turla Orhaniye ve Selimiye’yi gezdi. Bölgeyi kuşbakışı izleme olanağı sunan fotoğraflardan oluşturulan 360 derecelik tanıtımı uzunca bir süre ilgiyle izledi. “Gelip görme fırsatı bulamıyoruz, en azından bu şekilde gezelim” diyen Bakan Günay’ı Marmaris Belediye Başkanı ve Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) Başkanı Ali Acar da Marmaris’e davet etti.

MARTAB tasarımı ilgi çekti

MARTAB tarafından özel olarak tasarlatılan tanıtım standı fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. Bölgenin turistik değerlerinden esinlenerek şekillendirilen tasarım önümüzdeki iki yıl boyunca yurtiçi fuarlarında kullanılacak. Fuara bölge otelcileriyle birlikte katılan MARTAB, Fethiye ve Ayvalık Turizm Birlikleriyle de kurumsal görüşmelerde bulundu.

Galeri