Marmaris İzmir Fuarında Büyük İlgi Gördü

MUĞLA (İHA) - Marmaris Turizm Birliği'nin (MARTAB) Marmaris ve çevresini tanıtmak amacıyla katıldığı Travel Turkey İzmir Fuarı'nda, bölgenin geçen yıla göre daha fazla tüketicinin ilgisini gördüğü belirtildi. Marmaris Turizm Birliği'nin (MARTAB) Marmaris ve çevresini tanıtmak amacıyla katıldığı Travel Turkey İzmir Fuarı'nda, bölgenin geçen yıla göre daha fazla tüketicinin ilgisini gördüğü belirtildi. İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda beşincisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı ile ilgili MARTAB'dan yapılan yazılı açıklamada çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu. 
Fuarın, Marmaris açısından en önemli artısının, geçen yıla göre daha da fazla tüketicinin ilgisini görmesi olduğuna işaret edilen açıklamada, "4 gün içinde Marmaris tanıtım yayınları 2 kez tükendi ve Marmaris'ten ek malzeme getirtildi. 
İzmirliler Marmaris sevgilerinin nedenini Ege'de yeşil kalabilen neredeyse tek turizm merkezi olarak açıklıyor. Marmaris, fuarda 126 metrekarelik tanıtım alanı içinde yer verdiği otel işletmeleri ile onlarca acenteciyi ağırladı. Tanıtım alanında masası bulunmayan, ancak görüşmeleri için yer arayan otelci ve acentecilerimizin de buluşma noktası haline geldi" ifadelerine yer verildi.


Fuarın üçüncü günü birliğe üye köy muhtarlarının standı ziyarete geldikleri belirtilen açıklamada, aynı gün düzenlenen kokteylde ise Marmaris'in yoğun bir ziyaretçi grubunu başarıyla ağırladığı anlatıldı. MARTAB tanıtım alanında bölge tanıtımında kullanılan teknolojinin de ilgi çektiği kaydedilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Geçtiğimiz yıl hazırlanan ve Akyaka-Bozburun hattındaki tüm köyler ile belde merkezlerini kapsayan 360 derecelik sanal tur ziyaretçilerin ilgisini çekti. Dokunmatik ekranda dileyen ziyaretçi bölgeyi kendi başına gezdi ve bilgilere erişti.


MARTAB alanını fuarın ilk günü akşam saatlerinde ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da bir sanal tura katıldı. Ertuğrul Günay'a MARTAB Koordinatörü Sedat Kirt bilgi vererek bölge için hazırlanan 360 derecelik tanıtım çalışması hakkında açıklama yaptı. 
Bakan Günay, sanal turla Orhaniye ve Selimiye'yi gezdi. Bölgeyi kuş bakışı izleme olanağı sunan fotoğraflardan oluşturulan 360 derecelik tanıtımı uzunca bir süre ilgiyle izledi. 'Gelip görme fırsatı bulamıyoruz, en azından bu şekilde gezelim' diyen Bakan Günay'ı Marmaris Belediye Başkanı ve MARTAB Başkanı Ali Acar Marmaris'e davet etti."

Galeri