Birleşik Krallık Rezervasyonları Kasım Ayı Raporu

Türkiye'nin 2012 İngiltere yaz satışları yüzde 13 düştü

Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, GfK Ascent tarafından yapılan ve İngiltere'de 2012 yaz rezervasyonlarının durumunu gösteren araştırmayı yayınladı. Araştırmaya göre, Mayıs-Kasım 2011 arasındaki dönemde İngiltere'den Türkiye'ye yapılan rezervasyonlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 azalırken, Türkiye'nin İngiltere'deki pazar payı da yüzde 15,1'den yüzde 13,7'ye geriledi. 

Araştırma şirketi GfK Ascent tarafından yapılan yeni araştırma, Türkiye'nin İngiltere'de kan kaybının devam ettiğini ortaya koydu. Yapılan araştırma, İngiltere'den Türkiye'ye yapılan 2012 yaz rezervasyonlarının yüzde 13 oranında düştüğünü ortaya koyarken, geçen yılın aynı döneminde 298 bin 307 olan rezervasyon sayısının bu yıl 261 bine düştüğü görülüyor. Öte taraftan, İngiltere'de Türkiye satış fiyatları ise artışta. Buna göre geçen yıl 695 pound olan ortalama Türkiye rezervasyonu fiyatı, bu yıl 46 pound artarak 741 pounda yükseldi.
Marmaris, geçen yılın aynı döneminde yapılan rezervasyondan yüzde 11 daha az rezervasyon almasına rağmen yine de 2012'de İngilizlerin Türkiye'deki ilk tercihi olarak görünüyor.
 
http://www.martab.gov.tr/dosyalar/pdf/londraKultur.pdf

Galeri