Marmaris Turizmine 4 Bin Yatak

Türkiye'nin gözde tıırizm merkezlerinden Muğla'nın Marmaris ilçesinde 2012 sezonu öncesinde yenilenen ve yeni yapılan tesislerle ülke turizmine 4 bin nitelikli yatak daha kazandırılıyor. 

Marmaris'te turizm sezonunun sona ermesinin ardından birçok otelde yenileme çalışmalarına başlandı. İlçede yeni turistik tesislerin de yapımına başlandığı bildirildi. 
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz yaptığı açıklamada, kış sezonunda Marmaris'te 6 yeni otelin yapılmaya başlandığını söyledi. 
Yeni tesislerle Marmaris'teki yatak sayısının yaklaşık 4 bin artacağını ifade eden Açıkgöz, Marmaris'teki çok sayıda tesiste tadilat yapıldığına dikkati çekti. 
Açıkgöz, yeni yapılan bu tesislerle Marmaris'te yatak kapasitesinin 75 bini bulacağını kaydetti. 

Rekabet şartlarının acımasızlaştığını, Türkiye'deki turizmcilerin bu rekabet ortamına uyum sağlayabilmek için kendilerini yenilemeleri ve yeni ürünler ortaya koymaları gerektiğini ifade eden Açıkgöz, "Tur operatörlerinin önemli talepleri oluşuyor. 
Bu taleplere ancak kaliteli yatağa sahip olursak cevap verebiliriz. Ayrıca kaliteli yatağımız olursa kaliteli müşteri çekebiliriz. Bu anlamda, beklentilerle doğru orantılı olarak yapılan yenileme çalışmaları bölge ve Türk turizmine katkıda bulunacak" dedi. 

Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da ilçede yeni tesislerin yapılıyor olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. 
MARTAB olarak Marmaris ve çevresini tanıtmak amacıyla yurt dışında fuarlara katıldıklarını hatırlatan Acar, kaliteli tesislere fazla talep olduğunu belirtti. 
Paris fuarında görüşme yaptıkları Fransa'nın en büyük tur operatörlerinden birinin Marmaris'te 250 odalı kaliteli bir tesis talebinde bulunduğunu ifade eden Acar, lokomotif olacak bu otelin çevresinde Fransız turistlere hitap edecek tesislerin yer almasının amaçlandığını kaydetti. 

Marmaris'in müşteri yelpazesini genişletmek için alternatif pazarlara yöneldiğine dikkati çeken Acar, yeni kaliteli tesislerin gelir düzeyi yüksek turistleri bölgeye çekeceğini belirtti. 
Gelecek sezondan itibaren butik otelcilikle ilgili çalışmalar yapmayı amaçladıklarını ifade eden Acar, Marmaris genelinde başlattıkları iyileştirme projesine birçok otel sahibinin de tesislerini yenileyerek katkıda bulunduğunu söyledi. 
İLÇE ŞANTİYEYE DÖNDÜ Kış olması nedeniyle turistlerin yok denilecek kadar azaldığı Marmaris, dev bir şantiyeyi andırıyor. 
Marmaris sahil şeridinde bulunan otellerden birçoğunda tadilata başlandı, bazı tesisler yıkılarak yeniden yapılıyor. Yeni otellerin yapımı sürdürülüyor. 
Marmaris Belediyeler Birliği şehrin bazı yerlerinde altyapı çalışmalarını sürdürürken Marmaris Belediyesi otellerin yoğun olduğu Uzunyalı bölgesinde yenileme çalışmaları yapıyor. 

Atatürk Caddesi boyunca sahil yolu yenileme çalışması sürdürülüyor.

Galeri