ISROPA FİRMASI 2012'DEN İTİBAREN TÜRKİYE'YE KÜLTÜR TURİZMİ AĞIRLIKLI TUR DÜZENLEMEYE BAŞLADI.

İstanbul'dan Kars'a kadar geniş bir yelpazede hareket edecek olan firma, Anadolu turlarının yanı sıra sahil kentlerindeki haftalık konaklamaları da programına aldı. Hazırladıkları Türkiye katalogunda kültürel ve tarihi öğeleri ön plana çıkaran firmanın Operasyon Müdürü Rob Segaar 41. yılda Türkiye'de yeni ve heyecan verici bir sayfa açmaktan memnun olduklarını dile getirdi. Türkiye pazarında kıyı bölgelerinde "deniz-kum-güneş" temalarını da barındıran tatil paketleri hazırlayan firma yetkilileri, sayının değil, niteliğin ön plana çıkacağı bir anlayışla hareket eden Hollanda'dan Dünyanın belirli bölgelerine "kültür" ağırlıklı turizm hareketinin içinde olan Isropa firması 2012'den itibaren Türkiye'ye tur düzenlemeye başladı.

Firmanın Operasyon Müdürü Segaar, krizin etkilerine yönelik yapılan araştırmalarda Hollandalıların tatile çıkacaklarını ancak daha az harcama yapacaklarının ortaya çıktığının altını çizdi. 

2011 yılında Türkiye'nin Hollanda'da en çok ilgi gören tatil ülkesi olduğunu belirten Segaar; "Krizden dolayı ortaya çıkan vergilerle AB üyesi ülkelerde 2012 yılında tatil yapmanın bedelinin kişi başı 20-25 Avro daha fazla olacak, bu nedenle bu yıl da Türkiye'nin iyi bir pozisyonda bulunacağını düşünüyorum. Bu yıl diğer hedef ülkelerde düşüş bekliyoruz, ama Türkiye'de küçük de olsa bir artış yaşanacağını düşünüyoruz.
Türkiye'ye kültürel ağırlıklı gelen Hollandalı turist kitlesinden yüzde 10 ile 25 arasında pay almayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Firmaya göre, Marmaris'in çok temiz bir şehir olarak sağlam altyapısı ile ön plana çıkması ve otellerden plaja kolay ulaşım, sıcakkanlı insanlar, yemyeşil bir çevreye sahip olması, günlük turlarla Efes, Pamukkale, Dalyan, Rodos, Muğla gibi önemli yerlere ulaşım bölgenin diğer artıları olarak göze çarpıyor.

SON AN/İSTANBUL

Galeri