Türk Kültürü Polonya'da Tanıtıldı

 Turizmcilerin alternatif pazar olarak gördüğü Polonya’daki Turizm Fuarına Türk gecesi damgasını vurdu. Gecede misafirlere Türk mutfağından seçkin örnekler sunuldu. Geceye büyük ilgi gösteren konuklar arasında milletvekili ve gazeteciler de vardı.

 Türkiye, yurt dışı turizm fuarlarına broşürlü, cd’li tanıtımın yanında kültürel şovlarla katılıyor. Türkiye’nin konuk ülke olarak katıldığı Polonya’nın başkenti Varşova’da yapılan ITM Varşova Fuarı sona erdi. Bu yıl ikincisi yapılan fuarda Marmaris, doğal ve kültürel güzelliklerini turistlerin beğenisine sundu. 27-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen fuarda düzenlenen Türk gecesi ziyaretçiler için kültür şölenine dönüştü. Türk müziğinden canlı sunumlar, Türk folklöründen seçkin örneklerin sergilendiği geceye Türkiye’nin Varşova Büyükelçiliği ev sahipliği yaptı. En fazla ilgiyi ise geleneksel Türk yemeklerinden seçkin örneklerin sunulduğu stand gördü. Geceye Türk ve Polonyalı turizmciler, fuarda yer alan kurum, kuruluş ve şirketlerin temsilcileri, Varşova'daki Türk vatandaşları, Polonya Turizm Bakanlığı yetkilileri, Polonyalı milletvekilleri, sanatçı ve gazeteciler katıldı.

Fuarın ilk gününün akşamında Türk ve Polonyalı turizmciler, fuarda yeralan kurum, kuruluş ve şirketlerin temsilcileri, Varşova'daki Türk vatandaşları, Polonya Turizm Bakanlığı yetkilileri, Polonyalı milletvekilleri, sanatçı ve gazetecilerin katıldığı Türk Gecesi düzenlendi. Sheraton Otel'deki geceye Türkiye Büyükelçiliği evsahipliği yaptı. Gece boyunca Türk Müziğinden canlı sunumlar, Halk oyunlarından örnekler sergilendi. En fazla ilgiyi ise meze ağırlıklı Türk yemekleri gördü.

Galeri