Marmaris ve Çevresi Sofya'da

Bulgaristan’nın başkenti Sofya’da düzenlenen  “Holiday&Spa Expo” başladı. 16-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda Marmaris Turizm Biriliği de yerini aldı.  3 gün sürecek fuarın açılışını Bulgaristan’ın Ekonomi, Enerji ve Turizm Bakanı Traycu Traykov yaptı.

Balkanların en önemli turizm fuarı olarak görülen “Holiday&Spa Expo”nun açılışının hemen ardından Bakan Traykov Marmaris standını ziyaret etti. Birlik Koordinatörü Sedat Kirt’in Marmaris’e tatile davet ettiği Bulgar Bakan’a Marmarisli turizmciler tarafından nazar boncuğu hediye edildi. Nazar boncuğunun “kötülüklere karşı koruyucu bir nesne olduğuna inanıldığının” açıklanması üzerine Traykov “Buna gerçekten ihtiyacım var” şeklinde yanıt verdi.


MARTAB Koordinatörü Sedat Kirt, Bulgaristan’ın Schengen vizesi olan Türk vatandaşlarına ayrıca Bulgar vizesi uygulamasından bu ay başından itibaren vazgeçmesinin doğru bir adım olduğunu, bundan her iki ülkenin de yarar sağlayacağını söylemesi üzerine Traykov “Dışişleri Bakanımızla bu konuda yoğun görüşmem oldu, daha da fazlası için görüşmelerimi sürdürüyorum” diye açıklamada bulundu.

Bulgar Acentelerden Büyük İlgi
Marmaris Turizm Birliği bünyesindeki Marmaris, Armutalan, İçmeler, Beldibi, Akyaka, Gökova, Turunç ve Bozburun beldelerinin de yer aldığı kültürel ve doğal güzelliklerinin içinde olduğu broşürler Bulgar halkından büyük ilgi gördü.  Bu yıl Marmarisli turizmciler de Bulgaristan Fuarına büyük ilgi gösterdi.

Tez Tour’dan Festivale Destek
Fuarda MARTAB standının bir diğer konuğu da Tez Tur ortaklarından Levent Aydın oldu. MARTAB Koordinatörü Sedat Kirt, Tez Tur Ortağı Levent Aydın’a yaz aylarında Marmaris’te düzenlenecek etkinlikler ve festival hakkında bilgi verdi. Kirt, Aydın’dan festival için ortak organizasyon yapma sözü aldı.


Fuarda MARTAB yetkilileri tur operatörleriyle Sofya’dan Dalaman’a  yapılacak charter uçaklar hakkında da görüşmeler yaptı.

Galeri