Danimarka Fuarı'nda Sıcak Satış

Danimarka’nın Herning Kenti’nde düzenlenen Ferie For Alle Turizm Fuarı başladı. Sabah saatlerinde kapılarını ziyaretçilerine açan fuarda Danimaka tur operatörlerinin sıcak satış yapması da ziyaretçi sayısını arttırdı. Ülkenin dört bir yanından erken rezervasyonla tatilini satın almak isteyen Danimarka’lılar fuarda uzun kuyruklar oluşturdu. Bu yıl ikinci kez Danimarka’daki Ferie For Alle Turizm Fuarı’na katılan Marmaris Turizm ve Tanıtma Birliği de ilgiden memnun kaldı. Geçen yıla oranla Marmaris ve çevresindeki otellerinde fuara ilgisi artarken, GETOB ve MARTAB Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yıldız, fuar için keşfedilmemiş bir hazine yorumu yaptı.


MARTAB’ın yanında Armutalan ve Turunç’tan otellerinde katıldığı fuar hakkında bilgi veren Yıldız, “Avrupa’da ender olarak görülebilecek fuarlardan biri. Ferie For Alle Turizm Fuarı’na önümüzdeki yıl MARTAB’ın öncülüğünde daha çok otelcinin katılımını sağlamalıyız. Ayrıca bu fuar için özel bir etkinlikte hazırlamalıyız” dedi.

Turizm Bakanlığı’nın bu yıl Danimarka’da Marmaris’e Antalya ile birlikte özel bir önem verdiğini belirten MARTAB Genel Koordinatörü Sedat Kirt, “Herning Fuarı sabah saatlerinden itibaren yoğun bir ilgi görüyor. Danimarka tur operatörleri anında sıcak satış yapıyor. Bu da uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Erken tatil fırsatını yakalamak isteyen Danimarkalılar ülkenin dört bir yanından fuara geliyor” diye konuştu.
5 milyon nüfuslu Danimarka’da ortalama olarak bir kişinin yılda 3 kez tatile çıktığının altını çizen Kirt, “Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki turizm sezonunda doğrudan uçuş planladığı bir ülke. Bu fuar Danimarka’nın Kopenhag’dan sonra ikinci önemli pazarlama merkezi durumunda. MARTAB olarak bizler nitelikli tesis ve kültürel ağırlıklı tatil tercih eden Danimarka halkına bölgemizin doğal, kültürel ve tarihi özelliklerini anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Galeri